Fly4free.pl

Dokąd będziemy latać na urlopy zimą? Sprawdźcie nowe hitowe kierunki

Salvador
Foto: R.M. Nunes / ShutterStock
Choć za nami dopiero nieco ponad połowa wakacji, w polskich biurach podróży już od dłuższego czasu można znaleźć oferty na zimowy sezon 2023/24. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że nowymi hitami wyjazdowymi Polaków w tym okresie będą kraje z Ameryki Południowej.

Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich latach, w czołówce wakacyjnych destynacji Polaków ma być Egipt. Nie powinno to dziwić – w końcu kraj faraonów przyciąga między innymi relatywnie niedużą odległością od Polski, jest gwarancją znakomitej pogody i szerokiej bazy hotelowej, a także atrakcyjnymi cenami wyjazdów. Jeśli chodzi o kierunku egzotyczne, ponownie prym ma wieść Tajlandia, która po przymusowym spowolnieniu znowu stanie się wyjazdowym hitem.

Już w ubiegłym roku, po zniesieniu przez tamtejszy rząd ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, obserwowaliśmy wzrost sprzedaży ofert do tego kraju, w tym sezonie ten trend się utrzymuje – mówi w rozmowie z Fly4Free.pl Agata Chmiel z Wakacje.pl. Tajlandię mają w swoich ofertach na zimowy sezon 2023/24 takie biura podróży, jak Itaka, Coral Travel czy Rainbow.

Z kierunków europejskich najczęściej są wybierane Hiszpania i Malta. Zresztą według raportu Eurostatu, Malta to kierunek wyróżniający się spośród krajów UE najmniejszą sezonowością.- Jej położenie w basenie Morza Śródziemnego zapewniające sprzyjającą zwiedzaniu, wiosenną pogodę również w chłodniejszych miesiącach, sprawia, że jest to w zasadzie kierunek całoroczny, obecny zarówno w letnich, jak i zimowych programach biur podróży – dodaje Chmiel.

Brazylia i Wenezuela na liście najgorętszych nowości

Tegorocznej zimy na liście nowych kierunków, które mają największą szansę na wybicie się pod względem popularności znalazły się destynacje z Ameryki Południowej. Pierwszym z nich jest Salvador, miasto w Brazylii nad Oceanem Atlantyckim, i jego okolica zwana Wybrzeżem Kokosowym, gdzie loty Dreamlinerem organizować będzie Itaka. To niezwykle malowniczy region, który zachwyca mieszanką nowoczesności, zabytków, pięknych plaż i różnorodności, jeśli chodzi o aktywny wypoczynek. Szczególnie chętnie podróżni decydują się tam na uprawianie sportów wodnych, z których słynie wschodnie wybrzeże Brazylii.

Drugą nowością ma być wyspa Margarita w Wenezueli, która znalazła się w zimowej ofercie biura Rainbow. Od listopada zabierać będzie tam turystów, bez przesiadek i międzylądowań, Dreamlinerem LOT-u. – W naszej ocenie Margarita ma szansę stać się „nową Dominikaną”, czyli kierunkiem ze znakomitą bazą hotelową z all inclusive, w bardzo dobrych cenach. Liczymy na duże zainteresowanie, gdyż oferujemy tak naprawdę hotele dla każdego. Wyloty zaplanowaliśmy w każdą sobotę, co jak wiadomo jest najlepszym dniem na rozpoczęcie wakacji – powiedział Maciej Szczechura, prezes Rainbow.

Wśród nowych ofert biura Rainbow znalazły się także Filipiny, a dokładniej wyspa Cebu, gdzie od listopada będzie realizować cotygodniowe rejsy z Warszawy na 12 dni. Itaka z kolei po kilku latach przerwy wróci na Sri Lankę, a także do Kenii – z Wrocławia będzie latać do Watamu i prawdopodobnie najpiękniejszą plażą w tym kraju, Diani Beach.

Choć na podsumowania zapewne jeszcze przyjdzie czas, na ten moment poza pierwszą dziesiątką najchętniej wybieranych kierunków na zimę 2023/24 znajdują się Kuba i Wyspy Zielonego Przylądka, a z TOP5 krajów egzotycznych wypadł natomiast Meksyk.Nie tyle jednak jest to związane z mniejszym zainteresowaniem tymi destynacjami, co bardziej z rosnącą popularnością innych miejsc, w tym wspomnianymi nowościami w ofercie biur podróży – wyjaśnia Agata Chmiel.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »