Fly4free.pl

Poczujcie nieco bogactwa i luksusu! Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman i Ukraina w jednej podróży z Katowic za 516 PLN

516 PLN
Oferta wyprzedana
abu zabi
Foto: MD Gomes / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Poznacie arabską kulturę w dwóch, znacznie różniących się od siebie państwach. Do tego odwiedzicie stolicę Ukrainy. Podczas wycieczki zobaczycie słoneczny i luksusowy Dubaj, malowniczy i oryginalny Maskat oraz piękny Kijów.

Wasz wyjazd rozpocznie się 7 listopada w Katowicach. Na początku polecicie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Po drodze czeka was kilkugodzinna przesiadka w Kijowie. Z Abu Zabi udacie się do Maskatu, dokładnie 11 listopada. Po 3 nocach w stolicy Omanu wrócicie do Kijowa przez Abu Zabi. Na Ukrainie zostaniecie do 17 listopada, po czym skierujecie się do Katowic.

Z Abu Zabi polecam wybrać się do Dubaju. W tym celu skorzystajcie z usług Intercity Bus. Za przejazd w jedną stronę zapłacicie około 25 PLN. Autobusy odjeżdżają średnio co 20 minut przez praktycznie całą dobę z dworca centralnego. Czas przejazdu to około 2 godziny.

W waszej podróży skorzystacie z usług linii lotniczych Ryanair oraz Wizz Air. Pamiętajcie, że niższa cena dotyczy członków Wizz Discount Club. Zwróćcie uwagę, że w cenie zawarty jest jedynie mały bagaż podręczny. Jeśli nie wiecie jak się spakować, przeczytajcie nasz poradnik!

Plan podróży:
Katowice – Kijów (Boryspol) – Abu Zabi 7 listopada
Abu Zabi – Maskat 11 listopada
Maskat – Abu Zabi – Kijów (Boryspol) 14 listopada
Kijów (Boryspol) – Katowice 17 listopada

Termin podróży: 7–17 listopada
Linia lotnicza: Ryanair i Wizz Air
Wylot: z Katowic
Bagaż: podręczny

Hotelod 216 PLN/2 osoby/noc

W Dubaju rekomenduję wam pobyt w 5* Crowne Plaza Dubai-Deira. Obiekt posiada basen, siłownię, strefę spa oraz szybkie Wi-Fi. Poza tym jest świetnie zlokalizowany. To idealne rozwiązanie na relaks w Zjednoczonych Emiratach Arabskich!

zarezerwuj hotel

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Na czas waszej wizyty w Maskacie polecam zatrzymać się w 4* Royal Tulip Muscat. Tutaj również będziecie mieć możliwość skorzystania z siłowni i basenu. Obiekt jest doskonale oceniany przez gości.

zarezerwuj hotel

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W Kijowie postawcie na luksusowy, 4* hotel Ukraine, który położony jest w samym centrum stolicy. Dzięki temu do większości atrakcji dostaniecie się pieszo w maksymalnie kilkanaście minut.

zarezerwuj hotel

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Jak zaplanować wyjazd do Dubaju, Maskatu i Kijowa?

Dubaj to miasto pełne przepychu, bogactwa i różnorodnych atrakcji. Z pewnością zauważycie najwyższy budynek świata – Burdż Chalifa. Warto wjechać na punkt widokowy, z którego możecie podziwiać luksusową okolicę. Przejdźcie się też do największego na Ziemi centrum handlowego, w którym znajdziecie olbrzymie oceanarium. Polecam wam również odpoczynek na plaży Black Palace Beach. Warto zobaczyć zachód słońca na Dubai Harbor Creek.

W Maskacie doświadczycie nieco bardziej orientalnego klimatu. Miasto, podobnie jak Dubaj, jest pełne bogactwa i rozmachu, ale przy tym wciąż pozostaje ostoją bliskowschodniej tradycji. Jednym z najbardziej okazałych budynków w stolicy Omanu jest Wielki Meczet Sułtana Kabusa. To trzecia co do wielkości tego typu budowla na świecie. Kompleks zajmuje powierzchnię aż 416 000 metrów kwadratowych! Rekomenduję wam wizytę w pałacu Al-Alam, który jest jedną z sześciu rezydencji panującego w kraju sułtana.

Kijów wyróżnia się ciekawą architekturą oraz pięknymi obiektami sakralnymi. Zwiedzanie stolicy Ukrainy warto rozpocząć od wizyty na Majdanie Niezależności. Polecam odwiedzić najświętsze miejsce kultu w kraju, które przy okazji jest siedzibą kościoła prawosławnego, czyli Ławrę Peczerską. Jednym z najbardziej charakterystycznych punktów miasta jest 60-metrowy Pomnik Matki Ojczyzny. Ponadto powinniście zobaczyć Złotą Bramę oraz Sobór Mądrości Bożej.

Panorama Kijowa
Foto: Vlada Zhi / Shutterstock
Foto: Luciano Mortula - LGM / Shutterstock
Wielbłądy na plaży
Foto: JurateBuiviene / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Na ten moment podróż do Ukrainy jest możliwa dla osób zaszczepionych lub po okazaniu negatywnego wyniku testu na obecność COVID-19.

  • W celu uniknięcia kwarantanny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich należy przedstawić negatywny wynik testu, który został wykonany nie wcześniej niż 48 godzin przed przylotem. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

  • Obywatele RP mogą przebywać na terytorium Omanu przez 10 dni w ramach ruchu bezwizowego (wymagane przedstawienie przez podróżnego rezerwacji hotelowych, ubezpieczenia zdrowotnego i biletu powrotnego).

  • Na powracających do kraju czeka przymusowa kwarantanna. Jeżeli nie uśmiecha się wam siedzieć w domu, będziecie musieli wykonać test i przedstawić negatywny wynik na obecność SARS-CoV-2. Kwarantanna nie dotyczy osób, które zostały w pełni zaszczepione.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.

  • 0 PLN za ubezpieczenie Rezygnacja z Podróży i inne sprytne rozwiązania dla kochających podróże? Zobaczcie kartę Otwartą na Świat. Advertisement

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »