Fly4free.pl

Zakopane chce walczyć z patoturystami! Ma w tym pomóc częściowa prohibicja

Foto: Alicja Neumiler, Shutterstock
Już za kilkanaście dni w godzinach od 23 do 6 rano nie będzie można kupić w Zakopanem alkoholu w sklepach ani na stacjach beznyznowych – zdecydowali miejscowi radni, którzy chcą ograniczyć nocne awantury i bijatyki, do których często dochodzi na Krupówkach, ale też w innych częściach stolicy Tatr.

Radni, którzy głosowali za przyjęciem uchwały, twierdzą, że nocna prohibicja jest wprowadzana na wniosek mieszkańców, którzy skarżą się na uciążliwość ze strony sklepów nocnych sprzedających alkohol. Radni chcą też ograniczyć liczbę interwencji policji, która bardzo często wzywana jest w sprawie zakłócania porządku publicznego, zakłócania ciszy nocnej lub łamania zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

– Liczymy na to, że uchwala pozwoli działać przedsiębiorcom., ale wprowadzi takie ograniczenia, które pozytywnie wpłyną na komfort życia mieszkańców – mówi Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego.

Nowe przepisy dotyczą sklepów i stacji paliw, ale nie barów czy restauracji, gdzie alkohol w dalszym ciągu będzie sprzedawany.

Wejdą one w życie po 14 dniach od ich ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego. W praktyce może to być więc kilkanaście dni.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »