Fly4free.pl

Drogo, tłoczno i wieje. A jednak zagraniczni turyści pokochali wczasy nad polskim morzem!

Foto: Mariusz.ks / Shutterstock

W minione wakacje liczba obcokrajowców odwiedzających kurorty nad Bałtykiem wzrosła o prawie 10 procent w skali roku. Które nacje odwiedzają najczęściej Ustkę, Pobierowo i Łebę?

Polskie morze i turyści to trudna miłość: narzekamy na to, że jest drogo, woda lodowata, a bez parawanu ani rusz. A mimo to co roku tłumnie ruszamy na nadbałtyckie plaże. W te wakacje było podobnie – Główny Urząd Statystyczny zbadał, ilu ludzi odwiedziło w lipcu i sierpniu kurorty nad polskim morzem. Jego badanie objęło 55 nadmorskich gmin. Co się okazało?

W sumie w lipcu i sierpniu z wypoczynku nad morzem skorzystało prawie 1,8 mln turystów, czyli o 3,6 procenta więcej niż w ubiegłoroczne wakacje. Co ciekawe – coraz większy odsetek z tej liczby stanowią zagraniczni turyści. W ostatnie wakacje nad Bałtykiem wypoczywało 348,4 tys. obcokrajowców, co oznacza wzrost o 9,6 procenta. Które nacje plażowały u nas najchętniej? Jak co roku, zdecydowanie przodują Niemcy (204,4 tys. Osób), a na kolejnych miejscach są Szwedzi (21,1 tys.), Norwegowie (20,1 tys.), Brytyjczycy (11,2 tys.), Czesi (10,2 tys.) i Rosjanie (9 tys.).

Ciekawe jest też to, że w te wakacje zdecydowanie wzrosła popularność polskiego Bałtyku wśród turystów z Wielkiej Brytanii (wzrost o 37,7 proc. W skali roku) i Czech (więcej o prawie 1/3).

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
We Władku największy wzrost to Czesi, Austryjacy i Węgrzy 
joael, 19 listopada 2019, 12:30 | odpowiedz
W Trójmieście ich pełno, ale na plażach widzę i słyszę  tylko rodaków 
pomorzanka, 21 listopada 2019, 8:57 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »