Fly4free.pl

Z tymi liniami na pewno się nie spóźnisz! Ale czołówka rankingu was zaskoczy

spanie na lotnisku
Foto: triocean / Shutterstock
Prawie 90 proc. lotów zrealizowanych na czas – takimi wynikami może pochwalić się brazylijska linia Azul. Dzięki temu niskokosztowy przewoźnik zyskał miano najbardziej punktualnej linii na świecie w lipcu. A kto jeszcze jest w czołówce? Niestety… żadna linia z Europy.

Najnowszy ranking punktualności przygotowała firma Circium. Na podstawie liczby lotów wykonanych zgodnie z rozkładem w lipcu wytypowano 10 linii, z którymi spóźnienie jest mało prawdopodobne. Za punktualny lot uznają przy tym taki, który dotarł na lotnisku nie dalej niż 15 minut od planowanego czasu przylotu.

Zwycięzca – linia Azul – osiągnęła wynik 89,50 proc., co oznacza, że niemal wszystkie jej loty docierają na czas.Kogo wyprzedza brazylijski przewoźnik? Drugie miejsce przypadło linii Japan Airlines, która osiągnęła punktualność na poziomie 87,35 proc. wszystkich lotów. Oczywiście to dalej spektakularnie dobry wynik. Zwłaszcza, kiedy zwrócimy uwagę, że w pierwszej dziesiątce nie ma ani jednej linii lotniczej z Europy.

Chaos lotniczy sprawia, że o punktualności na starym kontynencie można jedynie pomarzyć. Komu więc udało się tu trafić? Na trzecim miejscu mamy All Nippon Airways, który może pochwalić się wynikiem 86,92 proc. Zaraz za podium ponownie plasują się przewoźnicy z Ameryki Południowej. Czwarte miejsce przypadło LATAM – 86,44 proc. i Avianca – 86,35 proc.

Dalej w rankingu pojawia się pierwsza amerykańska linia – Delta osiągnęła wynik 79,61 proc. W czołówce rankingu znalazł się jeszcze Emirates – 78,49 proc., Aeromexico – 78,02 proc., a także United Airlines – 77,71 proc. i Qatar Airways – 74,15 proc.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Firma która opublikowała ten ranking nazywa się CIRIUM a nie Circium. Można prosić o jakiś link do tego rankingu.
DMWpl, 19 sierpnia 2022, 17:40 | odpowiedz
Mało wiarygodne, nie ma lini Volotea a była ostatnio w Europejskiej czołówce 
joael, 19 sierpnia 2022, 21:02 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »