Fly4free.pl

Wspaniała podróż: Barcelona, Santiago de Chile oraz Wyspa Wielkanocna z Warszawy za 3957 PLN

3957 PLN
Foto: Thomas Lusth / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Przygotowałem dla was „trzydaniową” podróż przez bardzo ciekawe miejsca. Na przystawkę otrzymacie Barcelonę, w której rozkoszować się będziecie dziełami Antonio Gaudiego. Wizytę w stolicy Chile – Santiago, potraktujcie jako przekąskę. Natomiast daniem głównym jest ona – Wyspa Wielkanocna! Niezliczona ilość posągów Moai, wspaniałe wschody i zachody słońca oraz nutka tajemnicy, to wszystko czeka na was na tej chilijskiej wyspie. Zainteresowani? Mam nadzieję, że tak!

W podróż wyruszycie 25 września z warszawskiego lotniska Chopina, a do stolicy Polski wrócicie 12 października. Pierwszym przystankiem będzie Barcelona, do której dolecicie samolotami 5* linii lotniczej Lufthansa z przesiadką we Frankfurcie. Natomiast w drodze powrotnej czekać was będzie zmiana samolotu na lotnisku w Wiedniu.

Następnym elementem wycieczki będzie bezpośredni przelot z Hiszpanii do stolicy Chile – Santiago de Chile i z powrotem (26 września-10 października). Uwzględniając strefy czasowe, w stolicy Katalonii wylądujecie 11.10. Trasę do Ameryki Południowej pokonacie na pokładach samolotów linii Level. Najtańsza taryfa w jakiej przyjdzie wam podróżować, pozbawiona jest darmowego cateringu.

W stolicy Chile spędzicie aż 6 dni (26 września-1 października), a następnie udacie się na jedną z najbardziej oddalonych od lądów zamieszkaną wyspę na świecie, czyli na Wyspę Wielkanocną! Polecicie tam bezpośrednio Boeingiem 787 Dreamliner, należącym do linii LATAM. W cenę biletu wliczony jest catering. Na samej wyspie spędzicie 7 dni, przez ten czas sprawdzicie każdy jej zakamarek, w poszukiwaniu ukrytych posągów.

Termin podróży: 25 września – 12 października
Linie lotnicze: Lufthansa, Level, LATAM
Bagaż: podręczny

Koszt biletów lotniczych, obejmujących całą wycieczkę to 3957 PLN za osobę

Terminy lotów:
Warszawa – Barcelona 25.9
Barcelona – Santiago de Chile 26.9
Santiago de Chile – Wyspa Wielkanocna 1.10
Wyspa Wielkanocna – Santiago de Chile 8.10
Santiago de Chile – Barcelona 10.10
Barcelona – Warszawa 12.10

Hotelod 181 PLN/pokój/noc

Noc w Barcelonie poprzedzającą dalszą podróż do Chile proponuję wam spędzić w hotelu Travelodge Barcelona Poblenou.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W stolicy Chile polecam wam noclegi w hotelu ibis Santiago Estacion Central.

noclegi chile

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Natomiast na Wyspie Wielkanocnej proponuję wam zakwaterowanie w hotelu Korina’s.

noclegi wyspa wielkanocna

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Jak zwiedzać Wyspę Wielkanocną?

Miałem okazję być na Wyspie Wielkanocnej w 2017 roku, chciałbym więc podzielić się z wami garścią przydatnych informacji. Życie na wyspie do najtańszych nie należy, najdroższa jest żywność, którą trzeba dostarczyć tutaj samolotem lub statkiem (ten podobno płynie ponad 7 dni). Dlatego zalecam wam zabrać żywność ze sobą na wyspę – tak robią wszyscy turyści (ja również tak zrobiłem). Zakupy zrobicie w jednym z marketów w w Santiago de Chile, a następnie wystarczy nadać paczkę z jedzeniem i piciem jako bagaż rejestrowany. Podczas lotu Santiago de Chile – Wyspa – Santiago de Chile, jest on wliczony w cenę biletu.

Ponad 90 procent powierzchni Wyspy Wielkanocnej to park narodowy: aby móc się po niej poruszać, nie będąc narażonym na mandaty, potrzebujcie biletu. Kupicie go na lotniku lub w mieście Hanga Roa. Polecam wam skorzystać z drugiej opcji. Za bilet „wstępu” będziecie musieli zapłacić 80 USD za osobę (ok. 309 PLN).

Po wyspie najlepiej poruszać się wypożyczonym samochodem. Poza oficjalnymi wypożyczalniami, mieszkańcy z chęcią odstąpią wam swoje auto, oczywiście za „drobną” opłatą. Osoby preferujące aktywny wypoczynek, mogą wypożyczyć rowery i w taki sposób przemieszczać się po wyspie.

Najbardziej charakterystyczne miejsca Wyspy Wielkanocnej znajdują się na północy: Rano Raraku, Ahu Tongariki oraz Ahu Nau Nau. Do tego pierwszego, posiadając bilet, będziecie mogli podejść tylko raz. Pozostałe Moai możecie odwiedzać do woli.

Foto: Alberto Loyo / Shutterstock
Foto: Adwo / Shutterstock
Foto: byvalet / Shutterstock
Przydatne informacje
  • W Barcelonie jest sporo miejsc, które będziecie mogli zobaczyć całkowicie za darmo!

  • Przekonajcie się, co kryje Barcelona. Oto jej wszystkie atrakcje!

  • Chwile w Chile, tak nasz czytelnik zachęca do swojej relacji z pobytu w Ameryce Południowej.

  • Natomiast prawdziwą skarbnicę wiedzy o Chile, znajdziecie pod tym linkiem.

  • Zapoznajcie się koniecznie z naszym poradnikiem, jak efektywnie spakować się w małą walizkę.

  • W taką podróż polecam zabrać wielowalutową kartę Revolut, by nie tracić pieniędzy na niekorzystnych przewalutowaniach.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Jeśli chodzi o cenę biletu to żadna rewelacja. Jeśli chodzi o ceny żywności, to trochę się ktoś zagalopował. Naprawdę nie "wszyscy turyści" lecą z prowiantem. Mało tego, zaryzykowałbym stwierdzenie że mało kto to robi. Ceny w sklepie, owszem wyższe niż na lądzie, ale czego spodziewać się po wyspie oddalonej ok. 4000km od lądu. Naprawdę po dotarciu na wyspę można zaopatrzyć się w sklepie i nie zbankrutować, i w knajpach też można zjeść. "Wkurza" mnie zawsze gadanie, że gdzieś jest drogo. Jak u nas ktoś kupuje np. fast foody za 20 zł za porcję, a gdzieś trzeba zapłacić 25 zł to już jest mega drogo. Nie, nie jestem krezusem i nie stać mnie na wiele rzeczy, ale nie dajmy się zwariować i piszcie te artykuły rzetelnie. A poza tym WW jest super i gorąco polecamy każdemu.
Picolo, 12 lutego 2020, 8:15 | odpowiedz
Byłem na wyspie w 2017 i piszę na podstawie swoich odczuć. Dla mnie było drożej niż na kontynencie.  Lepiej napisać, by zabrać coś ze sobą, niż nie napisać nic. Co do ostatniego, że WW jest super, to z tym się zgodzę :) 
Picolo Jeśli chodzi o cenę biletu to żadna rewelacja. Jeśli chodzi o ceny żywności, to trochę się ktoś zagalopował. Naprawdę nie "wszyscy turyści" lecą z prowiantem. Mało tego, zaryzykowałbym stwierdzenie że mało kto to robi. Ceny w sklepie, owszem wyższe niż na lądzie, ale czego spodziewać się po wyspie oddalonej ok. 4000km od lądu. Naprawdę po dotarciu na wyspę można zaopatrzyć się w sklepie i nie zbankrutować, i w knajpach też można zjeść. "Wkurza" mnie zawsze gadanie, że gdzieś jest drogo. Jak u nas ktoś kupuje np. fast foody za 20 zł za porcję, a gdzieś trzeba zapłacić 25 zł to już jest mega drogo. Nie, nie jestem krezusem i nie stać mnie na wiele rzeczy, ale nie dajmy się zwariować i piszcie te artykuły rzetelnie. A poza tym WW jest super i gorąco polecamy każdemu.
Paweł Iwanczenko, 12 lutego 2020, 8:55 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »