Fly4free.pl

Prawdziwa przygoda! Mardin i Ankara w jednej podróży z Warszawy za 659 PLN (kwiecień – maj). Kijów w bonusie

659 PLN
Foto: Iam_Autumnshine / yayimages.com
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Gotowi na spotkanie przygody? Jeżeli lubicie odkrywać nowe miejsca oraz podróżować poza głównym, turystycznym szlakiem – doskonale trafiliście. Skorzystajcie z niskich cen przelotów i zaplanujcie dla siebie wycieczkę do niedostępnej zazwyczaj (za sprawą wysokich cen lotów) wschodniej Turcji, aby zobaczyć tamtejsze cuda: Mardin lub jezioro Van. Na dokładkę będzie szansa na zwiedzenie po drodze ukraińskiej oraz tureckiej stolicy.

W podróż wybierzecie się w terminie zahaczającym o tegoroczną majówkę, 25 kwietnia – 2 maja. Tak niską cenę otrzymacie, samodzielnie układając całą podróż, tzn. dokonując oddzielnych rezerwacji na każdy z lotów: z Warszawy do Kijowa, z Kijowa do Ankary oraz z Ankary do Mardin. Przesiadki zaplanowane zostały w taki sposób, żebyście nie musieli martwić się o to, czy zdążycie na kolejny lot, natomiast tego typu podróż ma kolejną zaletę: będziecie mogli po drodze zwiedzić 3 ciekawe miejsca: ukraińską oraz turecką stolicę, a także położone na wschodzie Turcji magiczne Mardin.

Co w przypadku, gdy lot nie dojdzie do skutku z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa? W Ryanair macie możliwość darmowej zmiany terminu podróży, trasy (na dowolną z siatki przewoźnika) lub po prosto możecie ubiegać się o zwrot pieniędzy. Więcej na ten temat dowiecie się, klikając tutaj. Pegasus Airlines oferują bezpłatną zmianę rezerwacji lub zwrot pieniędzy za bilet – więcej informacji możecie znaleźć tutaj. W Turkish Airlines macie możliwość darmowej zmiany terminu lub zwrotu gotówki. Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem.

Termin podróży: 25 kwietnia – 2 maja
Linia lotnicza: Ryanair / Pegasus Airlines /Turkish Airlines
Bagaż: podręczny

Terminy lotów:
Warszawa (Modlin) – Kijów 25 kwietnia
Kijów – Ankara 27 kwietnia
Ankara – Mardin 27 kwietnia
Mardin – Ankara 30 kwietnia
Ankara – Kijów 2 maja
Kijów – Warszawa (Modlin) 2 maja

Hotelod 128 PLN/pokój

Na początku waszej wycieczki odwiedzicie Kijów. Zatrzymajcie się tam w słynnym 4* hotelu Ukraina – zlokalizowanym tuż przy Majdanie.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Następny przystanek w podróży to Mardin. Wybrałem tam dla was świetny 4* hotel znanej sieci Hilton.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Na sam koniec będziecie mieli szansę na krótką wizytę w Ankarze. Zafundujcie sobie odrobinę luksusu i zatrzymajcie się w świetnym 5* New Park Hotel Ankara.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co warto zobaczyć w czasie wycieczki?

Na rozgrzewkę czeka was szybki city break w Kijowie. Zacznijmy od wybranego przeze mnie hotelu i jego lokalizacji: znajduje się on przy Majdanie, jednym z najważniejszych miejsc ukraińskiej stolicy, będącym naocznym świadkiem najważniejszych wydarzeń w dziejach kraju. Jeśli chodzi o szybki spacer po mieście oraz zabytki, które warto zobaczyć, rekomenduję wam odwiedzić Sobór św. Włodzimierza, Złotą Bramę oraz Monaster św. Michała Archanioła.

Przełom kwietnia i maja to doskonała pora na wizytę w Turcji – możecie spodziewać się przyjemnych temperatur przekraczających 20 stopni Celsjusza, w sam raz do przyjemnego zwiedzania jednej z najwspanialszych pereł kraju – Mardin. To niesamowite miasto położone na górskim zboczu można potraktować jako jeden wielki zabytek i skansen na świeżym powietrzu – tereny te zamieszkałe były już kilkaset lat p.n.e. Liczne minarety, wąskie uliczki oraz niepowtarzalny orientalny klimat – oto, co zastaniecie na miejscu. Przespacerujcie się główną ulicą miasta – Cumhuriyet Cadessi, odwiedźcie wielki meczet Ulu Camii oraz chrześcijańską świątynię Kirklar Kilisesi.

We wschodniej Turcji znajduje się jeszcze jedno niepowtarzalne miejsce – jezioro Van. Możecie wybrać się tam zamiast Mardin, korzystając z bezpośrednich dolotów z Ankary. To największy zbiornik wodny Turcji, otoczony surowym, górskim krajobrazem. Próżno szukać w okolicy typowej infrastruktury turystycznej, dlatego jeżeli szukacie wyciszenia oraz miejsca, które nie zostało jeszcze zadeptane przez masową turystykę – doskonale trafiliście.

Na sam koniec czeka was jeszcze krótka wizyta w tureckiej stolicy – Ankarze. Jak na centralną metropolię przystało – to kolorowe, różnorodne i gwarne miejsce. Koniecznie zobaczcie bizantyjską cytadelę, Mauzoleum Ataturka, odwiedźcie Muzeum Cywilizacji Anatolijskich, by na koniec odłożyć mapę na bok i spontanicznie „zgubić się” w plątaninie jej ulic. Będzie to również okazja na to, by spróbować wyśmienitej tureckiej kawy – na przykład w tradycyjnej kawiarni Kirit Cafe.

Foto: Review News / Shutterstock
Foto: ktinte / yayimages.com
Foto: EvrenKalinbacak / yayimages.com
Przydatne informacje
  • Na moment pisania artykułu potrzebujecie testu PCR z negatywnym wynikiem, by polecieć zarówno do Kijowa, jak i do Turcji.

  • Podróżując na Ukrainę oraz do Turcji, jako obywatele polscy nie będziecie potrzebowali wizy. Pamiętajcie jednak o konieczności posiadania paszportu.

  • Po praktyczne informacje dotyczące podróżowania po Turcji udajcie się na nasze forum.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »