Fly4free.pl

Wycieczka na Lofoty za 276 PLN. Loty do Bodo z Gdańska + prom

276 PLN
lofoty z gory
Foto: everst / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Przygotowałem dla was propozycję podróży na archipelag Lofotów, czyli jeden z najbardziej atrakcyjnych i niezwykłych fragmentów Norwegii. Wspaniałe górskie widoki, głębokie fiordy i śliczne drewniane domki. Obszar jest także rajem dla miłośników ryb i rybołówstwa.

Otrzymuj natychmiastowe powiadomienia o nowych ofertach
na telefonie, w przeglądarce i na maila

Do Norwegii polecicie na pokładzie samolotów linii lotniczej Wizz Air w dniach 7-11 kwietnia. Aby zakupić bilety w najniższej cenie, nie musicie posiadać Wizz Discount Club! Pamiętajcie jednak, że w cenę wliczony jest wyłącznie mały bagaż podręczny. Przeczytajcie nasze wskazówki, jak się spakować, a nie będzie to stanowiło problemu.

Bodo nazywane jest bramą do Lofotów. Codziennie z lokalnego portu odpływają promy do Moskenes. Koszt biletu w jedną stronę to 234 NOK (ok. 99 PLN), kupicie go na pokładzie statku. Dokładny rozkład sprawdzicie na oficjalnej stronie.

Termin podróży: kwiecień
Linia lotnicza: Wizz Air
Bagaż: podręczny

Hotel488 PLN/noc

Na Lofotach polecam wam noclegi w apartamencie Å-Hamna Rorbuer, który znajduje się w tradycyjnym rybackim domku.

zarezerwuj hotel w bodo

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co oferują Lofoty?

Dwie najbardziej znane, pocztówkowe miasteczka na Lofotach to Hamnøy i Reine. W okolicach tego drugiego koniecznie trzeba wejść na Reinebringen, by zobaczyć osadę z góry! Widoki zapierają dech w piersiach. Polecam odwiedzić także Henningsvær, na wyspie Austvågøya, zwany Wenecją Północy.

Lofoty możecie zwiedzać transportem publicznym (który nie jest idealny), ze zorganizowaną wycieczką lub wypożyczonym samochodem – to najwygodniejszy i najlepszy sposób na zobaczenie okolicznych atrakcji. Jednak pamiętajcie, że za wjazd autem na prom będziecie musieli dodatkowo zapłacić. Aby poruszać się samochodem po drogach w Norwegii, wystarczy posiadać polskie prawo jazdy. Bardzo dużo przydatnych informacji o Lofotach znajdziecie na naszym forum.

Polecam również jeden dzień poświecić na zwiedzanie Bodo. W mieście warto zobaczyć arktyczną bibliotekę “Stormen”, Narodowe Muzeum Lotnictwa Norweskiego i centrum. Żądnym mocniejszych atrakcji proponuję przepłynąć się szybką łodzią do największego pływu morskiego na świecie, Saltstraumen.

lofoty z gory
Foto: IM_photo / Shutterstock
lofoty domki
Foto: Rat007 / Shutterstock
lofoty domek
Foto: LaMiaFotografia / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Aby poruszać się samochodem po drogach w Norwegii, wystarczy posiadać polskie prawo jazdy.

  • W Norwegii będziecie mogli korzystać z roamingu oraz danych komórkowych bez dodatkowych opłat.

  • Lecąc Wizz Air możecie zabrać ze sobą jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm i wadze do 10 kg.

  • W Norwegii warto używać wielowalutowej karty Revolut, a nie stracicie na przewalutowaniach.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »