Fly4free.pl

Wycieczka na Lofoty za 1072 PLN. Loty w listopadzie z Gdańska, prom i noclegi w rybackim domku z widokiem na fiordy!

1072 PLN
Oferta wyprzedana
lofoty
Foto: Weston / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Wybierzcie się z rodziną lub paczką znajomych na niezwykłe Lofoty w Norwegii, gdzie fiordy będą wam jadły z ręki! Zatrzymacie się w oryginalnym rybackim domku, z którego codziennie będziecie mogli podziwiać przyrodę. Listopad to również świetna okazja, aby zapolować na zorzę polarną!

Do Norwegii udacie się na pokładzie samolotu linii lotniczej Wizz Air z lotniska w Gdańsku. Do Bodo polecicie w dniach 9-13 listopada. Pamiętajcie, że najtaniej bilety kupią członkowie Wizz Discount Club – pozostali chętni zapłacą nieco więcej. W cenę wliczony jest wyłącznie mały bagaż podręczny. Przeczytajcie nasze wskazówki, jak się spakować, a nie powinno to stanowić problemu.

Bodo nazywane jest bramą do Lofotów. Codziennie z lokalnego portu odpływają promy do Moskenes. Koszt biletu w dwie strony to 454 NOK za osobę (ok. 202 PLN), kupicie go na pokładzie statku. Dokładny rozkład sprawdzicie na oficjalnej stronie.

Domek Eliassen Rorbuer, w którym się zatrzymacie, położony jest na wyspie Hamnøy, 10 km od terminalu promowego Moskenes. W chatce znajdziecie salon z częścią wypoczynkową oraz łazienkę z prysznicem.

Termin podróży: listopad
Linie lotnicze: Wizz Air, cena dla posiadaczy WDC
Bagaż: podręczny
Zakwaterowanie: domek nad fiordami

Za loty w dwie strony i zakwaterowanie zapłacicie 1072 PLN za osobę, przy 4 podróżnych śpiących w jednym domku.

Podróż1088 PLN/4 osoby

Gdańsk – Bodo – Gdańsk »

zarezerwuj loty bodo

Hotel2392 PLN/4 osoby

Na Lofotach polecam noclegi w rybackim domku Eliassen Rorbuer. W kuchni znajduje się lodówka, kuchenka i jadalnia.

zarezerwuj hotel na lofotach

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co oferują Lofoty?

Dwie najbardziej znane, pocztówkowe miasteczka na Lofotach to Hamnøy i Reine. W okolicach tego drugiego koniecznie trzeba wejść na Reinebringen, by zobaczyć osadę z góry! Widoki zapierają dech w piersiach. Polecam odwiedzić także Henningsvær, na wyspie Austvågøya, zwany Wenecją Północy.

Lofoty możecie zwiedzać transportem publicznym (który nie jest idealny), ze zorganizowaną wycieczką lub wypożyczonym samochodem – to najwygodniejszy i najlepszy sposób na zobaczenie okolicznych atrakcji. Jednak pamiętajcie, że za wjazd autem na prom będziecie musieli dodatkowo zapłacić. Aby poruszać się samochodem po drogach w Norwegii, wystarczy posiadać polskie prawo jazdy. Bardzo dużo przydatnych informacji o Lofotach znajdziecie na naszym forum.

Polecam również kilka godzin poświecić na zwiedzanie Bodo. W mieście warto zobaczyć arktyczną bibliotekę “Stormen”, Narodowe Muzeum Lotnictwa Norweskiego i centrum. Żądnym mocniejszych atrakcji proponuję przepłynąć się szybką łodzią do największego pływu morskiego na świecie, Saltstraumen.

Foto: Therato / Shutterstock
lofoty
Foto: Brage / yayimages.com
lofoty
Foto: Photomax / yayimages.com
Przydatne informacje
  • Ze względu na odległy czas rozpoczęcia podróży i dużą zmienność przepisów nie podajemy konkretnych informacji dotyczących obostrzeń w Norwegii.

  • Więcej na temat aktualnych obostrzeń w Norwegii przeczytacie tutaj.

  • Osoby wracające z Norwegii nie muszą poddawać się dłuższej kwarantannie, z której zwolnić może je dopiero test po 7 dniach izolacji.

  • Lecąc Wizz Air możecie zabrać ze sobą jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm i wadze do 10 kg.

  • Co w przypadku, gdy lot nie dojdzie do skutku z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa? Wizz Air daje wam możliwość darmowej zmiany terminu podróży (na danej trasie), zwrot 120 proc. zapłaconej kwoty na konto Wizz Air (do wykorzystania na przyszłe rezerwacje) lub po prostu zwrot pieniędzy na kartę/konto.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »