Fly4free.pl

Brazylijskie 2 w 1: Rio de Janeiro + wodospady Iguazu za 2445 PLN. Loty z Warszawy

2445 PLN
Rio de Janeiro
Foto: Shutterstock.com
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Szukacie prawdziwych wyzwań i kierunku podróży mniej oczywistego niż Europa czy Azja? Postawcie na Amerykę Południową! Wypocznijcie na słynnej Copacabanie, pstryknijcie sobie selfie pod pomnikiem Chrystusa Zbawiciela i zobaczcie jeden z naturalnych cudów ziemi – wodospady Iguazu. Wrócicie zachwyceni!

W podróż do Ameryki Południowej polecicie w marcu i kwietniu. Do wyboru macie kilka dat, które wypisałam poniżej w tekście. To jeden z lepszych terminów w ciągu roku na wycieczkę w ten rejon świata. Dotrzecie tam na pokładzie samolotów linii KLM i Air France. Po drodze czekają was przesiadki w Amsterdamie, Paryżu lub Sao Paulo.

Do mojej propozycji „dorzucam” możliwość zaplanowania wycieczki nieco w głąb Brazylii – proponuję eskapadę w okolice Foz do Iguazu. Dlaczego warto się tam wybrać? Powód jest prosty… i są nim wodospady Iguazu, jeden z nowych siedmiu cudów natury! Bezpośrednim połączeniem z Rio de Janeiro, a bilet kosztować wam będzie nieco mniej niż 600 PLN – polecam!

W podróż będziecie mogli zabrać bagaż podręczny (max. 10 kg) oraz torebkę damską, torbę męską lub laptopa. W tym artykule podpowiadamy, jak efektywnie się spakować, aby zmieścić w nim naprawdę sporo rzeczy.

Termin podróży: marzec – kwiecień
Wylot z: Warszawy
Linia lotnicza: KLM, Air France, GOL Linhas Aereas, LATAM
Bagaż: podręczny

Hotelod 171 PLN / noc

W Rio de Janeiro polecam wam pobyt w 4* hotelu Windsor Plaza. Od słynnej plaży Copacabana będzie was dzielić jedynie 300 metrów.

rezerwacja hotelu

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W Foz do Iguazu również proponuję 4* hotel. Zarezerwujcie pobyt w Continental Inn.

rezerwacja hotelu

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Jak zaplanować zwiedzanie?

Rio de Janeiro spodoba się miłośnikom plażowania, życia nocnego oraz natury, która tak hojnie obdarowała to słynne miasto w Brazylii. Co warto zwiedzić? Wybór jest całkiem spory. Zacznijcie od plaż: w samym Rio jest ich aż piętnaście. Trudno pominąć słynną Copacabanę czy Ipanemę. Jeżeli lubicie wylegiwać się w słońcu i nabierać brązowej opalenizny, to zajrzycie tam z pewnością wiele razy.

Pomnik Chrystusa Odkupiciela? Oczywiście, że musi znaleźć się na waszej liście zwiedzania. Nie ma chyba bardziej znanego symbolu Rio de Janeiro. Ogromny, 30-metrowy posąg, postawiony na wzgórzu Corcovado, góruje nad miastem. Z tego miejsca roztacza się też przepiękna panorama Rio – nie zapomnijcie aparatów!

Wodospad Iguazu to kolejny punkt podróży, który rekomenduję. Znajduje się na granicy argentyńsko-brazylijskiej. 80% jego obszaru jest na terytorium Argentyny, natomiast pozostałe 20% na obszarze Brazylii. Wodospad ma szerokość około 2 km i składa się z 275 odrębnych progów skalnych. Szum wody słyszany jest w promieniu 20 km! Granica argentyńsko-brazylijska przebiega centralnie przez Diabelską Gardziel (hiszp. Garganta del Diablo), największą kaskadę wodospadu Iguazu. Woda w tym miejscu spada aż z 82 m, a więc z wysokości większej niż wodospad Niagara. W słoneczną pogodę możecie zaobserwować niezwykły spektakl kolorowych tęcz, tworzących się nad wodą.

Plaża w Rio
Foto: Aleksandar Todorovic / Shutterstock
Foto: Celso Diniz / Shutterstock
Iguazu falls
Foto: R.M. Nunes / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Nasi redaktorzy przygotowali wiele artykułów na temat podróży do Brazylii. Znajdziecie tam mnóstwo cennych informacji, takich jak: „Największe atrakcje i zwiedzanie poza utartym szlakiem”, „jak poruszać się po Rio de Janeiro i na co zwrócić uwagę” czy „najlepsze plaże i miejsca do zobaczenia”. Poruszających m.in. temat największych atrakcji, ciekawych miejsc oraz możliwości zwiedzania poza utartym szlakiem.

  • W planowaniu zwiedzania pomocne mogą okazać się przewodniki Lonely Planet.

  • Zaoszczędzicie na przewalutowaniach, jeżeli będziecie płacić w Brazylii wielowalutową kartą Revolut.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »