Fly4free.pl

Wszedł na płytę i wspinał się po skrzydle samolotu. Dziwaczny incydent na lotnisku

incydent na lotnisku
Foto: Brooke Knight / Twitter

Do nietypowej sytuacji doszło w weekend na lotnisku w Las Vegas. Zupełnie przypadkowy mężczyzna nie tylko wszedł nieuprawniony na czynny pas startowy, ale także próbował się wspiąć na skrzydło jednego z samolotów linii Alaska Airlines.

Dziwaczny incydent rozegrał się około godziny 14:00 w sobotę. Mężczyznę dojrzał pilot jednego z obecnych na płycie samolotów.

– Trwały przygotowania do startu lotu 1367 linii Alaska Airlines z Las Vegas do Portland, kiedy pilot zauważył osobę zbliżającą się do samolotu – tłumaczy przewoźnik w swoim oświadczeniu – Piloci powiadomili wieżę i wysłano organy ścigania, które zatrzymały mężczyznę – czytamy w komunikacie.

Okazało się, że po płycie lotniska faktycznie chodził jakiś mężczyzna – przeszedł przez jedno z ogrodzeń i od ok. 20 minut był obserwowany przez służby lotniska. Co jeszcze ciekawsze, chwilę później całkiem skutecznie wspina się na skrzydło samolotu. Próbując kontynuować swój nietypowy wyczyn ściąga nawet buty, aby ostatecznie ześlizgnąć się z tej części samolotu i zaliczyć solidny upadek. Wtedy natychmiast unieruchamiają i przejmują go służby.

Cały incydent został sfilmowany przez pasażerów będących w środku samolotu.

Szybko zdecydowano o aresztowaniu człowieka, a później policja poinformowała, że mężczyzna prawdopodobnie cierpi na chorobę psychiczną.

Samolot musiał wrócić do gate’u, żeby ponownie przejść kontrolę techniczną, ale finalnie lot poza 4-godzinnym opóźnieniem nie napotkał żadnych problemów.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Ktoś mi to wyjaśni."przeszedł przez jedno z ogrodzeń i od ok. 20 minut był obserwowany przez służby lotniska"a później"Szybko zdecydowano o aresztowaniu człowieka"
Alvaro_morales, 15 grudnia 2020, 12:44 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »