Fly4free.pl

Qatar Airways najlepszą linią lotniczą świata! Jesteśmy na World Airline Awards!

Foto: Fot. Kamil Lodziński
Podczas paryskiego Air Show poznaliśmy laureatów najbardziej prestiżowych nagród branży lotniczej, czyli World Airline Awards. Tytuł najlepszej linii lotniczej na świecie zdobył Qatar Airways. Kto wygrał w pozostałych kategoriach? Zapraszamy do naszej relacji.

World Airline Awards to odpowiednik Oscarów dla branży lotniczej – wyróżnia się najlepszych przewoźników świata w ponad 60 kategoriach. Najbardziej prestiżowym tytułem jest oczywiście Airline of the year, który w tym roku zdobyły linie Qatar Airways. Czołówka rankingu prezentuje się następująco.

1. Qatar Airways

2. Singapore Airlines

3. ANA All Nippon Airways

4. Emirates

5. Cathay Pacific

6. EVA Air

7. Lufthansa

8. Etihad Airways

9. Hainan Airlines

10. Garuda Indonesia

11. Thai Airways

12. Turkish Airlines

13. Virgin Australia

14. Swiss

15. Qantas Airways

16. Japan Airlines

17. Austrian

18. Air France

19. Air New Zealand

20. Asiana Airlines

(…)

76. Ryanair

79. LOT

W tym roku byliśmy na oficjalnym rozdaniu nagród. Naszą relację z tego wydarzenia przeczytacie poniżej.

12:49 I jeeeest! Airline of the year? Panie i Panowie: Qatar Airways!

12:48 A jaka linia lotnicza może się pochwalić najlepszą załogą pokładową? Nagroda wędruje do linii Garuda.

12:47 Kolejne wyniki. Najlepsza linia niskokosztowa (lowcost) – Air Asia. Najlepsza linia niskokosztowa, która lata na długich dystansach: Norwegian. Czekamy na najważniejszą kategorię.

12:38 Qatar Airways w kategorii najlepszej klasy biznes. Czy dzięki tegorocznej premierze QSuites ugruntuje swoją pozycję lidera na lata? W kategorii najlepszych miejsc w klasie pierwszej wygrywa Etihad.

12:35 Thai Airways ma w tym roku zdecydowanie najlepszą klasę ekonomiczną na świecie! Z kolei w kategorii najlepszej na świecie klasy premium economy zwyciężył australijski Qantas Airways. „Latający Kangur” pokonał także nominowanych Air New Zealand i Lufthansę.

12:32 Już za chwilę zacznie się wyczytywanie zwycięzców w najważniejszych kategoriach. Póki co – mamy nagrody dla najlepszj obsługi pokładowej w regionie. I tak np. na Bliskim Wschodzie nagrodę zgarnęły linie Oman Air, a w Europie zdecydowanie najlepsze pod względem obsługi są linie Austrian Airlines.

12:15 Qatar Airways wyrasta na faworyta do wygrania World Airline Awards. Przed chwilą ogłoszono, że pokonał linie Etihad i Emirates i został najlepszą linią lotniczą na Bliskim Wschodzie. Z kolei najlepszą linią lotniczą w Azji został wybrany Singapore Airlines, a tytuł najlepszego przewoźnika w Europie zdobyła Lufthansa.

Wśród tanich linii lotniczych najlepszym przewoźnikiem w Europie został Norwegian, który w pokonanym polu zostawił m.in easyJeta.

12:05 Poznaliśmy najlepszych przewoźników poszczególnych regionach Europy. Kto wygrał?  Turkish Airlines zgarnął tytuł dla najlepszej linii lotniczej w regionie południowej Europy. Z kolei w północnej Europie zwyciężył Finnair. W Europie Zachodniej wygrała za to Lufthansa, w pokonanym polu pozostawiając m.in. Austrian Airlines i Swissa. W najciekawszej dla nas kategorii, czyli najlepszej linii w Europie Wschodniej zwyciężył rosyjski Aeroflot, choć LOT był w gronie nominowanych.

11:40 Tegoroczne rozdanie nagród World Airline Awards zaczynamy od jedzenia w samolocie. W tej kategorii przyznano cztery nagrody. Najlepszy katering w klasie ekonomicznej ma Thai Airways, w klasie premium economy – Singapore Airlines. Z kolei najlepsze jedzenie w klasie biznes ma Turkish Airlines, a w klasie pierwszej – Etihad.

Kolejną kategorią są najlepsze i najwygodniejsze fotele.

W tej kategorii także brak zdecydowanego lidera.

Najlepsze fotele w klasie ekonomicznej: Japan Airlines

W klasie premium economy: Qantas

Najlepsze siedzenia premium wśród tanich linii: Air Asia

Najlepsze fotele w klasie biznes: Singapore Airlines

Najlepsze fotele w klasie pierwszej: Etihad.

Najlepsze lounge bez niespodzianek

W kategorii luksusowych poczekalni dla pasażerów nie ma wielkich rewolucji. Najlepsze warunki dla swoich pasażerów w klasie biznes oferuje Turkish Airlines, a dla pasażerów klasy pierwszej – Qatar Airways. Wśród sojuszy lotniczych najlepszy okazał się Star Alliance Lounge na lotnisku LAX w Los Angeles. Z kolei przewoźnik Thai Airways został nagrodzony za najlepsze centrum spa i odnowy w swoim lounge.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Lufthansa najlepszą linią europejską i w tym punkcie można śmiało zakończyć lekturę tych głupot.
krawat, 20 czerwca 2017, 13:15 | odpowiedz
Ciekawe ile zapłacili? Niby nic do Qataru nie mam, ale będąc w jednym z ostatnich rzędów, żarcie dostawałem zimne. Bo ludzie mieli wybór spośród dwóch pakietów. Zamiast wybrać wcześniej (było na to z pół godziny) to oczywiście trzeba było im tłumaczyć co to jest pasta albo cziken.
Wespazjan, 20 czerwca 2017, 13:36 | odpowiedz
To się szejki z McDubaju wkurzą jeszcze bardziej
SJK, 20 czerwca 2017, 13:52 | odpowiedz
Lufthansa lepsza niż Turkish ? Latałem wielokrotnie obiema liniami - róznica w : 1/ cateringu - jakość i wybór menu oraz alko i non alko 2/ bezpłatny wybór miejsc / w TK 100 dni przed wylotem 3/miejsce na nogi 4/system rozrywki 5/ wycieczki podczas stoopoverów w Istambule
Biko, 20 czerwca 2017, 15:52 | odpowiedz
Co znaczy polityka
Janusz, 20 czerwca 2017, 17:00 | odpowiedz
Polityczna decyzja, jak Lufa najlepsza w regionie to rece opadaja. Qatar ratuja jego dupe taka decyzja.
dzd, 20 czerwca 2017, 20:39 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »