Fly4free.pl

Maseczki na twarzy zostają. Włochy utrzymują COVIDowe restrykcje aż do końca września

Foto: Gabriella Clare Marino / Unsplash
Choć Włochy zniosły już obowiązek pokazywania certyfikatów zaszczepienia i testów na COVID w niemal wszystkich miejscach, to w dalszym ciągu utrzymują nakaz noszenia maseczek w niektórych miejscach. Zgodnie z wczorajszą decyzją, maski zakrywające twarz i nos będziemy musieli nosić we wszystkich formach transportu zbiorowego. Z dobrych wieści: włoskie media donoszą, że nie dotyczy to podróży samolotem.

Włochy już kilkanaście dni temu zniosły wszelkie restrykcje wjazdowe dla podróżnych, a od kilku miesięcy stopniowo luzowały koronawirusowe obostrzenia. W środę minister zdrowia Roberto Speranza ogłosił kolejne luzowanie obostrzeń: noszenie maseczek nie jest już wymagane w kinach, teatrach, salach koncertowych i imprezach sportowych pod dachem.

Rząd zaskoczył jednak wielu, decydując się na utrzymanie obowiązku noszenia maseczek ochronnych w transporcie publicznym. I to aż do 30 września. Jak czytamy we włoskich mediach, przynajmniej do tego dnia noszenie maseczek będzie obowiązkowe zarówno w transporcie publicznym jak i długodystansowym. Nakaz ma dotyczyć autobusów, pociągów, tramwajów i promów.

Skąd taka decyzja? Włoskie ministerstwo zdrowia tłumaczy ją kolejnym wzrostem liczby zakażeń w ostatnim czasie. Pierwotnie bowiem noszenie maseczek w transporcie publicznym miało się zakończyć w połowie maja – zgodnie z opublikowaną już kilka miesięcy temu mapą włoskiego rządu.

Co ważne, obowiązek noszenia maseczek nie będzie już dotyczył podróży samolotami, ponieważ włoskie władze zdecydowały się pójść w ślad za rekomendacjami EASA, które już jakiś czas temu zniosły tę rekomendację.

Jeśli wybieracie się do Włoch, pamiętajcie też o tym, że w myśl miejscowych przepisów wymagane jest noszenie maseczek typu FFP2.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Italia...wymarzony kraj dla covidian. Tak jak wielu z Nas miło wspomina czasy Komuny(a przecież byliśmy uciemiężani?) tak wielu forumowiczów z F4F dobrze czuje się tylko tam gdzie jest obowiązek boosterków czy innych maseczek. Zatem Włochy jak Raj. Jak wyjazd to tam(heh)
Semen6969, 17 czerwca 2022, 12:48 | odpowiedz
porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »