Fly4free.pl

Znamy ceny biletu miesięcznego Wizz Multipass! Ile trzeba zapłacić za abonament na „lotniczego Netflixa”?

Foto: Kovalenkau / Shutterstock
Choć Wizz Air nie ogłosił jeszcze oficjalnego startu usługi Wizz Multipass, to w czwartek do sieci wyciekły cenniki nowej usługi węgierskiego przewoźnika. Ile zapłacimy za subskrypcję na loty? W przypadku Polski cena wynosi od 239 do 478 zł miesięcznie!

Multipass to chyba najbardziej wyczekiwana nowość ostatnich lat na polskim rynku lotniczym. I nic dziwnego: trzy tygodnie temu Wizz Air ogłosił uruchomienie programu abonamentowego na wszystkie loty ze swojej siatki połączeń w Polsce, który miał wystartować na początku maja, po czym… kolejne dni mijały, a linia nagle nabrała wody w usta.

Podczas Forum Routes Europe w Łodzi udało nam się ustalić, że usługa zostanie oficjalnie uruchomiona w ciągu kilku dni. I choć póki co tak się jeszcze nie stało, do sieci wyciekły już informacje dotyczące cennika Wizz Multipass (udostępnili je niezastąpieni forumowicze z forum Fly4free – bardzo dziękujemy). Jak więc wygląda cennik?

Foto: Wizz Air

Z udostępnionych screenów wynika, że w Polsce Wizz Multipass będzie dostępny w dwóch opcjach: na jeden lot w jedną stronę miesięcznie oraz na jedną podróż w obie strony (dwa loty w miesiącu) miesięcznie.
W opcji z jednym lotem w miesiącu musimy zapłacić 239 zł miesięcznie, a za lot powrotny 478 zł miesięcznie. Oba plany dotyczą całej międzynarodowej siatki połączeń z Polski, co oznacza, że co miesiąc możemy wybierać inną parę połączeń (o ile oczywiście zaczyna się lub kończy w naszym kraju). 

Foto: Wizz Air

Połączenia możemy rezerwować do 5 dni przed planowanym wylotem. Tak jak pisaliśmy wcześniej, minimalny czas trwania subskrypcji wynosi 6 miesięcy. Oznacza to, że po zapisaniu się do Multipassa, nie możemy się z niego wcześniej wycofać.

Co ważne, obowiązujące ceny dotyczą samego przelotu w taryfie Basic, a więc tylko z małym bagażem podręcznym. Jeśli jednak chcemy, możemy dokupić do naszego Multipassa dodatkowe usługi. I tak, za usługę Wizz Priority (przy wybraniu opcji z 1 lotem miesięcznie) zapłacimy 105 zł za miesiąc, a za 20-kilogramowy bagaż nadawany 172 zł.

Foto: Wizz Air

W przypadku wybrania planu z lotem w obie strony ceny te oczywiście rosną: Wizz Priority kosztuje kosztuje 210 zł miesięcznie, a bagaż rejestrowany 344 zł. Co ważne, warto dobrze się zastanowić przed wyborem którejkolwiek z tych opcji: Wizz Air informuje bowiem, że choć można je dokładać w trakcie trwania naszej subskrypcji, to gdy już się na to zdecydujemy, nie będzie istniała możliwość zrezygnowania z niej.

Foto: Wizz Air

Jednocześnie poznaliśmy też ceny usługi Wizz Multipass we Włoszech, gdzie jest ona jednak ograniczona wyłącznie do lotów krajowych. W tym przypadku ceny wynoszą 37 euro za jeden lot w jedną stronę miesięcznie i 74 euro za jeden bilet powrotnych (a więc lot w obie strony).

Wizz Multipass – czy to się opłaca?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że cena nowej usługi Wizz Aira jest wygórowana. I faktycznie, jeśli kogoś interesują kierunki słynące z niższych cen biletów (Skandynawia, Holandia), to taka oferta nie będzie dla niego. Jeśli jednak faktycznie chcemy latać co miesiąc, zwłaszcza na dalszych i bardziej egzotycznych tasach z siatki Wizz Aira z Polski jak Wyspy Kanaryjskie, Maroko czy Abu Zabi, to ta inwestycja spłaci się już po miesiącach wakacyjnych, gdy ceny biletów szybują w górę.
Warto jednak przy tym pamiętać o jednej ważnej zasadzie: tokeny, za które kupujemy bilety w Wizz Multipass nie przechodzą z miesiąca na miesiąc. Oznacza to, że aby nie stracić pieniędzy, musimy skorzystać raz w miesiącu z systemu Wizz Aira i wybrać interesujący nas lot.
Pamiętajcie, że nie jest to jeszcze oficjalny cennik, a usługa Wizz Multipass jeszcze nie wystartowała. Oznacza to, że w ostatecznej wersji oferty mogą zajść jeszcze jakieś zmiany.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
A jak będę chciał lecieć dwa razy miesiącu(return trip), to są jakieś specjalne ceny biletów dla użytkowników multipassa?
Patryk Wiaderek, 12 maja 2023, 14:12 | odpowiedz
Pytanie jest następujące, czy jak mam wykupiną usługę Privilege Pass to czy będzie łączona do biletów z tokenów Multipass?
woocash79, 12 maja 2023, 14:17 | odpowiedz
Czy ktoś wie jak kupić tę subskrybcję? Nie mogę znaleźć odnośnika na stronie przwoźnika....
mp0905, 1 czerwca 2023, 0:40 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »