Fly4free.pl

Tak daleko jeszcze nie latali! Wizz Air chce polecieć do Islamabadu

Foto: Markus Mainka / Shutterstock

Szef Wizz Aira ostro negocjuje kolejne azjatyckie kierunki, do których mogłaby polecieć “landrynka”. Najnowszy cel Wizz Air to Pakistan i plany uruchomienia lotów z Budapesztu do Islamabadu, któremu mocno kibicują rządy obu krajów.

Trudno odmówić Wizz Airowi rozmachu. Na naszych łamach pisaliśmy już o tym, że “landrynka” chce uruchomić loty do Indii, ale także Chin, Kirgistanu czy nawet Arabii Saudyjskiej, ale także do… Mińska, czyli stolicy Białorusi, gdzie byliby pierwszą tanią linię lotniczą.

Okazuje się jednak, że węgierski low-cost ma na liście znacznie więcej egzotycznych kierunków. Jak donosi węgierska agencja informacyjna MTI – Wizz Air rozmawia już z rządem Pakistanu w sprawie uruchomienia bezpośrednich połączeń z Budapesztu do Islamabadu.

Uruchomienie tej trasy mocno wspiera węgierski rząd. Minister spraw zagranicznych tego kraju Peter Szijarto wybrał się w piątek do Pakistanu razem z delegacją kilkunastu węgierskich przedsiębiorców w celu zacieśnienia gospodarczych relacji między oboma krajami. Jednym z członków delegacji jest prezes Wizz Aira Jozsef Varadi, który – jak informują lokalne media – miał się spotkać z Ghulamem Sarwarem Khantem, czyli pakistańskim ministrem lotnictwa. Tematem spotkania było oczywiście uruchomienie bezpośrednich lotów z Węgier do Pakistanu.

Którą z egzotycznych tras Wizz Air uruchomi Waszym zdaniem jako pierwszą?

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Jeśli ten Islamabad wypali będę pierwszy na pokładzie!  Już załatwiam parking w Budapeszcie!
Madżed, 2 maja 2021, 21:40 | odpowiedz
Żadną. Robią sobie darmową reklamę, a dziennikarze dla wierszówki największą brednię przekażą, byleby pochodziła z ust O`Leary`ego czy Varadiego...
Bulusia, 3 maja 2021, 10:09 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Też polecę od razu do Pakistanu
Mioxio, 3 maja 2021, 20:00 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »