Fly4free.pl

Wizz Air znów opóźnia start swojej najbardziej hitowej trasy z Polski! Cięć w siatce jest więcej

Foto: SolariSys / Shutterstock

Najwcześniej 26 października Wizz Air uruchomi długo zapowiadane połączenie z Katowic do Abu Zabi – wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika. To już drugie przesunięcie startu tej trasy, która pierwotnie miała wystartować 15 września. Jednocześnie Wizz Air przedwcześnie zamyka też część wakacyjnych kierunków.

Zapowiadana od maja trasa do Abu Zabi miała zastąpić inne hitowe połączenie “landrynki” z Pyrzowic, czyli loty do Dubaju. Zmiana lotniska była związana z faktem, że przewoźnik stworzył w Zatoce Perskiej nowego przewoźnika Wizz Air Abu Dhabi i podpisał z emiratem umowę o partnerstwie. Jednak jak na razie start nowej trasy wciąż jest przekładany – pierwotnie z Katowic do Abu Zabi mieliśmy polecieć 15 września, potem termin został przesunięty na koniec września, obecnie zaś w systemie rezerwacyjnym przewoźnika widnieje informacja, że start nowej trasy zaplanowano na 26 października. Zgodnie z rozkładem, loty mają być realizowane 2 razy w tygodniu – w poniedziałki i w piątki, a czas przelotu to ok. 5,5-6 godzin.

Udało nam się potwierdzić informację o przesunięciu terminu inauguracji tego połączenia, nie znamy jednak oficjalnych powodów. Najbardziej prawdopodobną przyczyną są jednak zapewne restrykcje związane z pandemią koronawirusa, a co za tym idzie – zmniejszony popyt na loty. Co ciekawe, inne trasy Wizz Aira do Abu Zabi  z Europy Środkowej, a więc m.in. Bukareszt, Sofia czy Kluż-Napoka mają zgodnie z rozkładem wystartować znacznie wcześniej, czyli na początku października.

Foto: Wizz AIr

Wizz Air w ostatnich dniach mocno tnie swoją siatkę połączeń z Polski. Częściowo są to połączenia wycięte w związku z nowym rozporządzeniem o zakazie lotów do Polski (a więc dotyczą np. Połączeń do Hiszpanii), ale przewoźnik wyciął też inne połączenia, np. do Włoch i na Islandię. I choć bardzo chcielibyśmy napisać, że to koniec cięć w siatce, nic na to nie wskazuje.

Kilka dni temu Wizz Air wyciął bowiem z siatki część połączeń z Warszawy do Porto. Pierwotnie trasa ta miała być realizowana do końca października, obecnie ostatni lot na tej trasie planowany jest na 19 września. Jest to prawdopodobnie związane z planowanym ogłoszeniem stanu wyjątkowego przez władze Portugalii w związku ze zwiększoną liczbą zakażeń koronawirusem. Nie są jednak jeszcze znane szczegółowe restrykcje i ograniczenia – te mamy poznać w tym tygodniu. Jednocześnie w systemie w dalszym ciągu znajdują się loty na trasie Warszawa-Lizbona.

Przewoźnik zawiesił też październikowe loty na trasie Gdańsk-Mykonos – ostatnie połączenie na tej trasie planowane jest na 26 września.

Raczej przesądzony jest też los połączenia z Warszawy do Kutaisi – w Gruzji i tak do końca września obowiązuje obecnie zakaz lotów. Obecnie w systemie rezerwacyjnym na tej trasie dostępne są tylko bilety na październik, a na połączenia w sezonie zimowym na tej trasie widnieje informacja, że loty są “wyprzedane”, co zazwyczaj poprzedza zawieszenie danej trasy. Potem bilety są dostępne dopiero od końca marca 2021 roku.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Gdzie te „wyprzedane” rejsy do Kutaisi? W systemie są loty na cały sezon zimowy
slotherin, 7 września 2020, 15:49 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Nie ma problemu, niech tną loty. Jak wytną wszystkie przez chore decyzje, chorego rządu, chorego państwa to będę latać z Niemiec :) do daleko nie jest ...
Krystian Czarnecki, 8 września 2020, 10:04 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »