Fly4free.pl

Wizz Air na jakiś czas zmienia lotniska w Gruzji. Zamiast do Kutaisi poleci do Tbilisi!

Foto: monticello / Shutterstock
Od 10 października samoloty Wizz Aira będą lądowały w stolicy Gruzji. Nie jest to jednak zmiana na stałe, a tylko na kilkanaście dni, podczas gdy w Kutaisi remontowany będzie pas startowy.

Węgierski przewoźnik nieodłącznie kojarzy się z lotniskiem w Kutaisi, oddalonym o o ok. 230 kilometrów od stolicy Gruzji. Teraz jednak w tym porcie przeprowadzony będzie remont pasa startowego, co oznacza, że w dniach od 10 do 24 października lotnisko to będzie zamknięte dla lotów pasażerskich. Sam Wizz Air zaś zdecydował się przenieść swoje loty z Kutaisi do Tbilisi.

W sumie przewoźnik przeniesie do stolicy Gruzji aż 22 trasy z Kutaisi, w tym połączenie z Abu Zabi (4 loty tygodniowo), a także loty z Polski. W serwisie Aeroroutes.com czytamy, że w ciągu 2 tygodni Wizz Air będzie latał na trasie Warszawa-Tbilisi 3 razy w tygodniu, a z Wrocławia, Krakowa, Katowic i Gdańska po 2 razy w tygodniu.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że zarówno Wizz Air jak i Ryanair były w przeszłości zainteresowane lotami do Tbilisi, jednak lotnisko okazało się zbyt drogie. Ostatecznie Wizz Air pozostał więc w Kutaisi i wydaje się, że to dobry wybór. Tym bardziej, że w ostatnim czasie to lotnisko zmieniło się nie do poznania, o czym pisaliśmy na naszych łamach.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »