Fly4free.pl

Wizz Air złożył wniosek o uruchomienie lotów do USA!

Foto: Luciano Mortula / Shutterstock
Nie chodzi jednak o loty pasażerskie, tylko połączenia czarterowe typu cargo – wynika z wniosku o zgodę na wykonywanie operacji lotniczych, jaki „landrynka” złożyła w amerykańskim Departamencie Transportu.

Temat uruchomienia do USA bezpośrednich lotów pasażerskich przez Wizz Aira w ostatnich latach pojawiał się i znikał kilka razy. Głównie za sprawą zamówienia na Airbusy A321XLR, dzięki którym możliwe byłyby bezpośrednie loty z wielu europejskich miast do Stanów. Sama „landrynka” dementowała informacje o uruchomieniu połączeń do Ameryki Północnej, choć w 2020 roku przewoźnik wykonał „ratunkowe” połączenia do Stanów Zjednoczonych i Kanady na początku pandemii koronawirusa. Teraz jednak przewoźnik wystąpił o zgodę na uruchomienie bezpośrednich lotów do USA, choć nie będą to loty pasażerskie, a tylko połączenia cargo.

Jak informuje serwis BoardingPass, który dotarł do wniosku węgierskiej linii, przewoźnik złożył pismo do amerykańskiego DOT 18 stycznia. Wniosek dotyczy udzielenia licencji na uruchomienie komercyjnych lotów cargo i zakłada, że węgierska linia będzie mogła wykonywać loty między dowolnymi lotniskami na terenie Unii Europejskiej i USA.

Z dodatkowych dokumentów wynika, że Wizz Air będzie wykonywał te połączenia swoim jedynym szerokokadłubowym samolotem, czyli Airbusem A330F. Maszyna ta została zakupiona w 2020 roku przez węgierski rząd od linii Qatar Airways i ma służyć transportowi towarów drogą powietrzną. Operatorem samolotu został wówczas właśnie Wizz Air.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »