Fly4free.pl

Wizz Air szuka kandydatów na pilotów! Do obsadzenia ma blisko 5 tys. miejsc pracy

wizz air pilot
Foto: Dmitry Birin / Shutterstock
Najpierw 18 miesięcy w Akademii Pilotów, a później 5-6 szkolenia w Wizz Air i niemal każdy może stać się zawodowym pilotem. Węgierski przewoźnik właśnie zwiększył rekrutacje do swojego programu szkoleniowego. Warto jednak pamiętać, że kurs trzeba odpracować później za sterami samolotów węgierskiego przewoźnika.

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś albo marzyłaś o zostaniu pilotem lotniczym, to teraz nadarza się świetna okazja. Wizz Air ogłosił znaczne zwiększenie naboru do Akademii Pilotów, czyli swojego centrum szkoleniowego, w którym kształci przyszłych pracowników. Zapotrzebowanie jest ogromne, bo zgodnie z zapowiedziami, Wizz Air chce do 2030 roku zatrudnić 4600 nowych pilotów.

Do programu może zgłosić się każdy, kto może legalnie pracować w Unii Europejskiej (bez względu na narodowość). Najlepiej jest też mieć między 160 a 190 cm wzrostu – wyższe i niższe osoby będą musiały udowodnić, że „sięgają” do wszystkich istotnych elementów kokpitu. Trzeba też być pełnoletnim w dniu rozpoczęcia kursu i mieć wykształcenie średnie. Nie jest wymagane żadne doświadczenie w pracy pilota ani na innym stanowisku w branży lotniczej.

– Kurs Wizz Air Pilot Academy trwa około 18 miesięcy, po czym następuje 5-6 miesięcy zaawansowanego szkolenia prowadzonego przez Wizz Air – informuje linia.

Należy pamiętać, że kurs zajmuje 8 godzin dziennie. Nie ma więc praktycznie możliwości, by łączyć go z innymi obowiązkami – jak szkoła, studia czy praca. Tymczasem trwa on najpierw 18 miesięcy w Akademii Pilotów i potem dodatkowo 5-6 miesięcy szkolenia już bezpośrednio w Wizz Air. Trzeba też liczyć się z kosztami.
Wizz Air wylicza, że całkowity koszt kursu to 61 460 euro, czyli niemal 290 tys. PLN. Chętni muszą najpierw uiścić opłatę rekrutacyjną w wysokości 85 euro (ok. 400 zł). Jeśli zostaną zakwalifikowani do programu, to na start czeka ich wydatek 13 950 euro (65 tys. PLN).

– Ta część opłaty obejmuje pierwszą fazę programu szkoleniowego trwającą około 5 miesięcy, w tym część teorii do licencji ATPL(A) oraz około 20 godzin szkolenia w locie. Pozostała część opłaty za szkolenie, jest płatna w miesięcznych ratach przez pierwszych 5 lat pracy – czytamy w komunikacie Akademii Pilotów.

To znaczy, że już po zatrudnieniu musisz co miesiąc oddawać część wypłaty. Dla tych, którzy pozostaną pilotami w barwach węgierskiej linii przez minimum 5 lat po zakończeniu kursu, Wizz Air przygotował rabat. Linia umarza lojalnym kursantom pięć ostatnich lat, czyli w sumie 5 tysięcy euro.

Wszyscy, którzy chcą dowiedzieć się więcej o programie, mogą dołączyć do wirtualnego Dnia Otwartego Wizz Air 12 grudnia 2022 o godzinie 17:00 (CEST), aby się zarejestrować, kliknij tutaj. Zdecydowane osoby mogą natomiast wypełnić formularz rekrutacyjny na stronie Akademii Pilotów.  

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »