Fly4free.pl

Wizz Air przywraca loty do Rosji. Ruszą już w październiku

wizzair
Foto: photoshooter2015 / Shutterstock
Linia lotnicza Wizz Air Abu Dhabi zdecydowała się na wznowienie lotów pomiędzy stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Moskwą. Trasa została zawieszona w efekcie rosyjskiej agresji na Ukrainę, ale teraz – po pięciu miesiącach przerwy – niskokosztowy przewoźnik zamierza ją przywrócić.

Przypomnijmy, że podobnie jak wiele innych linii, tak i Wizz Air zawiesił wszystkie loty z i do Rosji. Już 27 lutego – zaledwie trzy dni po rozpoczęciu rosyjskiej agresji na swojego sąsiada – ogłoszono, że loty z Abu Dhabi do Moskwy znikną z rozkładów. Przewoźnik operował więc na tej trasie zaledwie przez trzy miesiące – od grudnia 2021 roku.

Większość linii w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nadal ma w swoich rozkładach połączenia do Rosji. W tym kontekście trudno się dziwić, że i Wizz Air zdecydował się dołączyć do tego grona oferując konkurencyjne loty. W efekcie po pięciu miesiącach zawieszenia, trasa do Rosji ponownie zostanie uruchomiona już 3 października.

Przewoźnik będzie operował na tej trasie codziennie, a bilety startują od 359 AED, czyli ok. 450 PLN.

– Wizz Air Abu Dhabi obsługuje sieć 34 miejsc docelowych w promieniu pięciu godzin lotu od Abu Dhabi, zapewniając bardzo niskie ceny do różnych miejsc docelowych. Wspieramy branżę turystyczną ZEA, zwiększając łączność zarówno regionalnie, jak i globalnie, zgodnie z krajowymi przepisami i polityką – lakonicznie tłumaczy decyzję Michael Berlouis, dyrektor zarządzający Wizz Air Abu Dhabi.

Decyzja o lotach z ZEA nie wpływa jednak w żaden sposób na loty do Rosji z Europy. Wizz Air nie zdecydował się wznowić żadnej z tras do lub z Rosji.

Biorąc pod uwagę, że Rosjanie – szczególnie po wybuchu wojny – upodobali sobie Zjednoczone Emiraty Arabskie, chętnych na korzystanie z tych połączeń nie zabraknie. Dodatkowo, przesiadka w tym kraju, jest wygodną opcją dostania się do Europy w czasie, gdy zawieszono większość bezpośrednich połączeń z europejskich krajów.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Wizerunkowo dla Wizzaira bardzo niedobra decyzja. Słabe to w obliczu wojny.
DXmaniac, 9 sierpnia 2022, 14:26 | odpowiedz
Może Orban przejął Wizzaira ;)
grodek, 10 sierpnia 2022, 11:41 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »