Fly4free.pl

Wizz Air przenosi swoje loty na najnowocześniejszy terminal świata! Skorzystają z niego podróżni z Polski

Foto: Shutterstock
Linia Wizz Air zainaugurowała loty z Terminala A na lotnisku w Abu Zabi, uchodzącego za najnowocześniejszy pasażerski terminal na świecie. Pierwsze połączenie zostało zrealizowane na lotnisko Sphinx International w Kairze.

Nowoczesny Terminal A na lotnisku w Abu Zabi uchodzi za najnowocześniejszy pasażerski obiekt na świecie. I to z kilku powodów: ma aż 742 tysiące metrów kwadratowych powierzchni, a do jego budowy użyto najnowocześniejszych technologii. Imponująca jest też przepustowość obiektu, który jest w stanie obsłużyć 45 mln pasażerów rocznie, a w ciągu jednej godziny – 11 tysięcy podróżnych i ponad 79 samolotów. Jednocześnie jednak lotnisko w Abu Zabi zaliczyło spory falstart, bo pierwotnie lotnisko miało być gotowe już 6 lat temu.

Ostatecznie pierwsi przewoźnicy już przenieśli tu swoje operacje, choć jego pełna gotowość zaplanowana jest dopiero na 14 listopada. Od dzisiaj na liście linii, które korzystają z Terminalu A, jest też Wizz Air, który przeniósł tu wszystkie swoje operacje z i do Abu Zabi. Pierwszy lot to połączenie z Abu Zabi do Kairu.

– Cieszymy się, że możemy być jedną z pierwszych linii lotniczych, które uruchomią operacje z Terminalu A – mówi Johan Eidhagen, dyrektor zarządzający Wizz Air Abu Dhabi.

Z nowego terminala skorzystają też pasażerowie Wizz Aira z Polski – „landrynka” lata do Abu Zabi z Krakowa i Katowic.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
To jest generalnie największe wydarzenie ostatnich lat.Wizzair robi hub w Abu Zabi co otwiera Bliski Wschód...  Uzbekistan, Malediwy, Irak, Oman, Egipt i parę innych  zrobią się dostępne w cenie 4 lotów wizzair...
jp1, 2 listopada 2023, 10:46 | odpowiedz
Szkoda ze nie lata z Warszawy albo chociaż z Radomia, popyt na te loty byłby bardzo duży.
kubawawairport, 2 listopada 2023, 15:34 | odpowiedz
Jak będą przy odprawie tak się grzebać, a piszę o priority to tej przepustowości nie daję szans... Chyba, że to była jeszcze trema.
Marek Ogarek, 4 listopada 2023, 9:01 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »