Fly4free.pl

Wizz Air poleci na jedno z największych lotnisk świata! Przez… zbieg okoliczności

Foto: photoshooter2015 / Shutterstock

Od 13 lutego Wizz Air zacznie latać do Dubaju, ale na główne lotnisko, czyli Dubai International Airport. Przewoźnik uruchomi trasę z 3 lotnisk, z których pierwotnie miał uruchomić loty do Abu Zabi, ale nie może tego zrobić z uwagi na restrykcje panujące na miejscu.

Co jest niezwykłego w tych połączeniach? Ostatecznie przez kilka ostatnich lat Wizz Air latał do Dubaju, m.in. z Pyrzowic. Różnica jest jednak taka, że wcześniej “landrynka” latała na mniejsze lotnisko Dubai World Central, teraz zaś poleci do Dubai International Airport, czyli na jedno z najnowocześniejszych i największych lotnisk świata – w 2019 roku obsłużyło aż 86,4 mln pasażerów.

Wizz Air będzie realizował do Dubaju dość osobliwe połączenia: poleci tu bowiem z Budapesztu, Sofii i Bukaresztu już od połowy lutego, a loty będą realizowane tylko do połowy kwietnia, czyli przez 2 miesiące. Z czego to wynika? Pierwotnie Wizz Air miał latać z tych lotnisk do Abu Zabi, jednak w najbliższym czasie nie będzie to możliwe ze względu na restrykcje wjazdowe. W związku z tym, zważywszy na duże zainteresowanie ze strony turystów, Wizz Air postanowił tymczasowo uruchomić połączenie do Dubaju, który zostanie zastąpiony lotami do Abu Zabi, jak tylko restrykcje zostaną zniesione.

W kontekście lotów do Zatoki Perskiej musimy też nadmienić, że Wizz Air wciąż przekłada start lotów z Pyrzowic do Abu Zabi. Z systemu rezerwacyjnego wynika, że obecnie start połączeń na tej trasie odbędzie się 2 marca, a loty będą realizowane 2 razy w tygodniu (we wtorki i soboty). Start tej trasy był jednak przesuwany już tyle razy, że wcale nie jest pewne, że jest to ostateczna data.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Wizz Air nie powinien rezygnować z lotów do Dubaju.Dogadali się z Abu Zabi ale to Dubaj ma większe zainteresowanie! Leciałem kilka razy i samolot zawsze pełny!
86dawid, 15 stycznia 2021, 13:18 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »