Fly4free.pl

Nowy kraj w siatce Wizz Aira. To turystyczne marzenie wielu z Was!

Foto: MehmetO / Shutterstock
Od 13 grudnia Wizz Air uruchomi połączenie z Abu Zabi do Samarkandy w Uzbekistanie. Loty będą realizowane 2 razy w tygodniu.

O uruchomieniu przez Wizz Air lotów do Uzbekistanu mówiło się już od wielu lat, a pierwsze poważne negocjacje w tej sprawie przeprowadzono już w 2018 roku. Ostatnio temat wrócił rok temu, mówiono jednak wówczas o uruchomieniu lotów z Budapesztu do Uzbekistanu. Oprócz Samarkandy na liście potencjalnych tras znalazły się też wówczas Buchara i Taszkient.

Ostatecznie węgierska linia uruchomi pierwsze loty do Uzbekistanu, jednak nie ze stolicy Węgier, ale z Abu Zabi. Połączenie wystartuje 13 grudnia i będzie realizowane 2 razy w tygodniu – we wtorki i soboty. Lot ma potrwać ok. 3,5 godziny.

Z pewnością wielu podróżnych będzie zachwyconych nowym kierunkiem w siatce Wizz Aira, bo słynąca ze wspaniałej architektury Samarkanda nazywana jest „Klejnotem Wschodu”, a jej najsłynniejszy zabytek, czyli wyłożony turkusowymi i błękitnymi płytkami plac Registan, uchodzi za najpiękniejsze miejsce w całej Azji Centralnej.

Foto: Wizz Air

Nowe połączenie zapowiada się świetnie, choć nie ukrywamy, że liczymy na rychłe otwarcie kolejnych połączeń do Uzbekistanu. Tym razem z Europy.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »