Fly4free.pl

To nie żart. Wizz Air ma wkrótce uruchomić loty do Nepalu!

Foto: Olga Danylenko / Shutterstock
– We wrześniu Wizz Air może uruchomić bezpośrednie loty z Abu Zabi do Siddharthanagar w Nepalu, na nowo otwarte lotnisko Gautam Buddha International Airport – informuje Ravi Chandra Singh, główny agent sprzedaży linii Wizz Air w Nepalu.

O niespodziewanym nowym kierunku ekspansji Wizz Aira czytamy w anglojęzycznych nepalskich mediach, m.in. na portalu Business 360 Nepal. Informują one, że Wizz Air jest bardzo zainteresowany lotami na świeżo otwarte Gautam Buddha International Airport, czyli drugie międzynarodowe lotnisko w Nepalu, które powstało, by nieco odciążyć port w Katmandu.

Lotnisko znajduje się w mieście Siddharthanagar (znanym też pod nazwą Bhairahawa), oddalonym o ok. 260 kilometrów od Katmandu.

Oczywiście, Wizz Air nie dysponuje samolotami o odpowiednim zasięgu, aby wykonywać bezpośrednie połączenia z Europy, więc loty będą wykonywane z Abu Zabi.

– Wizz Air planuje uruchomić i rozwijać swoje usługi w Nepalu, skupiając się głównie na turystyce religijnej – mówi Ravi Chandra Singh, agent ds. sprzedaży biletów Wizz Aira na Nepal.

I w sumie trudno się dziwić, bo 20 kilometrów od lotniska znajduje się wpisana na listę UNESCO miejscowość Lumbini, która według tradycji jest miejscem urodzenia Buddy i jednym z czterech głównych świętych miejsc buddyzmu.

No dobrze, a kiedy w takim razie Wizz Air uruchomi loty? Według nepalskich mediów, możliwe jest to nawet we wrześniu.

Plany Wizz Aira zapowiadają oczywiście kolejny hitowy kierunek w siatce połączeń podróżnika, choć nie możemy zapominać, że linia oficjalnie jeszcze niczego nie ogłosiła. To ważne o tyle, że całkiem niedawno przedstawiciele linii lotniczej mówili o uruchomieniu innych egzotycznych kierunków, do krajów takich jak Mongolia, Kirgistan czy Uzbekistan, które do tej pory nie wystartowały.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »