Fly4free.pl

Wizz Air opóźnia start swojej najbardziej hitowej trasy! To duży problem dla pasażerów – także z Polski

Foto: Dmitry Birin / Shutterstock
Nie 1 czerwca, ale dopiero 5 września – wtedy najwcześniej odbędzie się pierwszy lot Wizz Aira na trasie z Abu Zabi do Mattala na Sri Lance. Powodem jest oczywiście kryzys i masowe protesty w tym kraju. Jednak takie odwołanie trasy może być kłopotliwe dla pasażerów, którzy chcieli przylecieć do Zatoki Perskiej i tu przesiąść się na lot na Sri Lankę. Dlaczego?

Położona na południu Sri Lanki Mattala to zdecydowanie najbardziej egzotyczne lotnisko w siatce połączeń Wizz Aira. Połączenie z Abu Zabi będzie realizowane przez linię przewoźnika z Zatoki Perskiej, choć zostanie uruchomione później niż pierwotnie zakładano.

Trasa ta miała bowiem wystartować już 1 czerwca, tymczasem w systemie rezerwacyjnym Wizz Aira widzimy, że połączenie to zostanie opóźnione przynajmniej o 3 miesiące. Według obecnego stanu rzeczy, pierwszy rejs na tej trasie zostanie zrealizowany dopiero 5 września, choć nawet i to nie jest do końca pewne.

Powód jest jasny: potężny kryzys gospodarczy w tym kraju i masowe protesty na ulicach lankijskich miast. Być może do września sytuacja w tym kraju ulegnie poprawie, ale nie ma gwarancji, że tak się stanie.

Odwołanie zaplanowanych lotów do Mattali to oczywiście problem dla turystów, ale jeszcze większy kłopot mogą mieć pasażerowie transferowi, którzy wcześniej planowali podróż do Abu Zabi np. z Katowic. Będzie więc można zmienić daty rezerwacji lotów z Abu Zabi do Sri Lanki lub nawet anulować rezerwację i odzyskać pieniądze. Ponieważ jednak Wizz Air nie oferuje połączeń transferowych na jednym bilecie, a połączenia do Abu Zabi odbywają się zgodnie z rozkładem, pasażerowie z tymi biletami nie mają żadnej możliwości ich odwołania, a ich jedynymi opcjami wydają się niestawienie się na lot lub wydłużone zwiedzanie Abu Zabi i reszty Zatoki Perskiej, co jednak będzie bardzo bolesne dla ich portfeli.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Ma ktoś pomysł co teraz zrobić? Mamy 3 tygodnie w ZEA
Dariusz Wcisło, 25 maja 2022, 12:49 | odpowiedz
Avatar użytkownika
 ja mam 2 tyg w ZEA i zastanawiam się nad Omanem 
Dariusz Wcisło Ma ktoś pomysł co teraz zrobić? Mamy 3 tygodnie w ZEA
Anita Skibowska, 25 maja 2022, 13:06 | odpowiedz
Avatar użytkownika
To samo 2 tygodnie.Obraz sytuacji: 1. Odwołany lot dla rodziny na Cypr ze względu na wyjazd na Sri Lankę (300zł osoba, obecnie około 600zł).2. Wydaje się brak możliwości odwołania połączenia Kraków -> Abu Zabi ze względu na anulowanie przez Wizzair połączenia na Sri Lankę. Oba bilety zakupione w odstepię 10-15 minut aby lecieć na Sri Lankę. 3. Brak komunikatu od Wizzair na temat podróży Abu Dhabi -> Mattala, mimo że loty znikneły z siatki połączeń.Mam dobre zdanie na temat wizzair, zobaczymy co zaproponują swoim klientom. 
Łukasz Krzysztof Pawłowski, 25 maja 2022, 16:40 | odpowiedz
Avatar użytkownika
mam lot na 1 czerwca abu dabi - sri lanka, nadal nie otrzymałem żadnej oficjalnej informacji o anulowaniu,  czy przysługuje mi jakieś odszkodowanie? 
HadrianKubasiewicz, 25 maja 2022, 23:33 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Dostaniesz info w odpowiednim czasie. Być może na maila, być może tylko w podsumowaiu rezerwacji. Możesz liczyć jedynie na zwrot za bilety / 120% na konto wizz.
HadrianKubasiewicz mam lot na 1 czerwca abu dabi - sri lanka, nadal nie otrzymałem żadnej oficjalnej informacji o anulowaniu,  czy przysługuje mi jakieś odszkodowanie? 
V3ntr, 28 maja 2022, 11:19 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »