Fly4free.pl

Wizz Air odzyskał samolot od 7 miesięcy uziemiony w Ukrainie! Maszyna wylądowała w Polsce

Foto: Dmitry Birin / Shutterstock
Węgierskiemu przewoźnikowi udało się odzyskać samolot, który pod koniec lutego utknął na lotnisku we Lwowie i od tej pory był tam uziemiony z powodu działań wojennych w Ukrainie. We wtorek popołudniu maszyna wykonała krótki lot i wylądowała na lotnisku w Pyrzowicach.

HA-LWS to jeden z 4 samolotów Wizz Aira, które od wybuchu wojny były uziemione na ukraińskich lotniskach, ale jedyny umiejscowiony we Lwowie. Przewoźnik do tej pory nie mógł odzyskać żadnego z nich, choć kilkanaście dni temu dyrektor Wizz Aira Robert Carey informował, że przewoźnik wkrótce może odzyskać jedną z maszyn.

Udało się to zrealizować we wtorek popołudniu – w serwisie Flightradar widzimy, że samolot wykonał krótki lot, po którym wylądował na lotnisku w Pyrzowicach.

Wizz Air potwierdza, że udało się bezproblemowo przeprowadzić całą operację.

„Wizz Air potwierdza, że po wykonaniu dogłębnej analizy ryzyka i wszechstronnych przygotowań, samolot linii zbazowany na lotnisku we Lwowie opuścił we wtorek ten port lotniczy i wylądował na lotnisku w Katowicach 13 września” – informuje przewoźnik w krótkim komunikacie.

Foto: Flightradar

Przypomnijmy przy tym, że w Ukrainie wciąż znajdują się 3 kolejne maszyny Wizz Aira. Ich odzyskanie będzie jednak znacznie trudniejsze, gdyż znajdują się one na lotnisku w Kijowie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »