Fly4free.pl

Szef Wizz Aira: Od 17 czerwca wznawiamy loty z Polski! [TYLKO U NAS]

samolot wizz air
Foto: Grand Warszawski / Shutterstock

– Zakaz lotów obowiązuje obecnie do 16 czerwca, w związku z tym zakładamy i przygotowujemy się do tego, aby wznowić loty 17 czerwca – mówi w rozmowie z Fly4free.pl Jozsef Varadi, prezes Wizz Aira.

I jak tu nie wierzyć w przypadki? Tuż po godzinie 13 przeprowadziłem wywiad z szefem Wizz Aira, Jozsefem Varadim, w którym rozmawialiśmy m.in. na temat wznowienia lotów z Polski. Tymczasem już 2 godziny później zostało potwierdzone, że od 13 czerwca Polska otwiera swoje wewnętrzne granice z krajami UE, a od 16 czerwca – wznowione zostaną loty międzynarodowe. I choć te dwie informacje odrobinę się ze sobą rozminęły w czasie, to najważniejsza informacja jest taka – Wizz Air planuje wznowić loty z Polski i do Polski w pierwszym możliwym terminie, najpewniej 17 czerwca!

– Nie jestem w stanie wpływać na decyzje polskiego rządu. Tym bardziej, że Polska przedłuża te zakazy najczęściej w ostatnim możliwym momencie. Na pewno decyzja Polski będzie miała odzwierciedlenie w naszej postawie – i spodziewam się, że 17 czerwca wznowimy loty z i do Polski – mówi Varadi w rozmowie z Fly4free.pl.

Poniżej prezentujemy fragment rozmowy z Varadim – całość zamieścimy na naszych łamach wieczorem.

Mariusz Piotrowski: Z jakim wyprzedzeniem Wizz Air musi zostać poinformowany o uchyleniu zakazu lotów, aby wznowić swoje operacje w naszym kraju?

Jozsef Varadi: Odpowiem w inny sposób. Zakaz lotów obowiązuje obecnie do 16 czerwca, a w związku z tym my zakładamy i przygotowujemy się do tego, aby wznowić loty 17 czerwca.

(…)

W takim razie zapytam, w jaki sposób Wizz Air planuje wznowić loty w Polsce – z wszystkich lotnisk jednocześnie czy raczej zaczniecie latać z największych baz takich jak Kraków czy Warszawa i potem poczekacie na to, w jaki sposób rozwinie się sytuacja?

– Planujemy, że zaczniemy latać jednocześnie z wszystkich naszych baz w Polsce.

W trakcie rozmowy Jozsef Varadi opowiedział nam m.in. o planach rozwoju w Polsce, o restrykcjach dotyczących blokowania foteli oraz o wielu innych rzeczach. Wywiad opublikujemy o 19.30 na Fly4free.pl. Zapewniamy, że będzie… dość gorąco 😉

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Dzień Dobry, czy teraz jak się kupi bilet wizz, np. do Reykjaviku a rząd ponownie zamknie możliwość latania , to już się nie odzyska pieniędzy czy jest jakieś ubezpieczenie? Wizz Flex zadziała w takiej sytuacji?
Magdalianna, 10 czerwca 2020, 17:48 | odpowiedz
Tak chętnie wznawiają loty, że dziś usunęli Katowice - Fuerteventura od 2 do 16 lipca br.
domenico_xl, 11 czerwca 2020, 20:33 | odpowiedz
Avatar użytkownika
 Mi skasowali Kraków- Bolonia na początek sierpnia.
lb10, 12 czerwca 2020, 9:11 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »