Fly4free.pl

Wizz Air wprowadza obowiązek szczepień przeciw COVID-19 dla wszystkich załóg!

Foto: Wizz Air

Od 1 grudnia wszyscy członkowie załóg linii Wizz Air będą musieli być zaszczepieni przeciw COVID-19, a w szczególnych przypadkach, jeśli szczepienie nie jest możliwe, będą musieli wykonywać regularne testy antygenowe/PCR na obecność koronawirusa – informuje Wizz Air w komunikacie prasowym.

Decyzja Wizz Aira z jednej strony nie zaskakuje, bo podobny obowiązek szczepienia się dla pracowników wprowadzają linie lotnicze na całym świecie: pierwotnie taki obowiązek wprowadzały przede wszystkim linie lotnicze z Australii i USA, ale też tacy przewoźnicy jak Qatar Airways (który na początku sierpnia pochwalił się, że wszyscy członkowie załóg linii są w pełni zaszczepieni). W ostatnich dniach taki obowiązek zaczęły wprowadzać też jednak linie w Europie, m.in. Lufthansa i Swiss. Teraz do tej grupy dołącza Wizz Air, który jest pierwszą tanią linią w Europie, decydującą się na taki krok. Jak te zmiany tłumaczy przewoźnik?

Wizz Air wprowadza szczepienia przeciw COVID-19 dla wszystkich swoich załóg lotniczych i pokładowych – lub regularne testy antygenowe/PCR w szczególnych przypadkach – w odpowiedzi na wyniki badań, które wskazują na ich skuteczność jako najlepszą dostępną formę ochrony przed COVID-19. Na początku pandemii Wizz Air był pionierem we wprowadzaniu restrykcyjnych środków bezpieczeństwa i higieny, aby chronić zarówno pasażerów, jak i załogi, zapewniając możliwie najlepsze warunki sanitarne i wspierając zachowywanie dystansu fizycznego. W miarę trwania pandemii, Wizz Air jest jedną z pierwszych europejskich linii lotniczych, które w dalszym ciągu wzmacniają stosowane środki ochronne, dzięki polityce realizowanej we współpracy z lokalnymi władzami i instytucjami ochrony zdrowia w bazach Wizz Air – czytamy w komunikacie przewoźnika.

Wizz Air tłumaczy też, że ponieważ rządy coraz częściej wymagają dowodów szczepień dla załóg w ramach krajowych wymogów wjazdowych, znacznie załóg zaszczepionych przeciw COVID-19 jest kluczowe.

– W Wizz Air naszym priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych pasażerów i pracowników. Mamy obowiązek chronić załogę i pasażerów na pokładzie poprzez łagodzenie ryzyka COVID-19, a szczepienia odgrywają w tym kluczową rolę – mówi Jozsef Varadi, prezes linii Wizz Air.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Dramat . 🥲
saban sebastian, 1 września 2021, 17:14 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Coz, wiecej z nimi juz nie polece.
Tom Drapichrust, 1 września 2021, 17:23 | odpowiedz
Mają u mnie mega minus. I niech tak nie gadają że chodzi o bezpieczeństwo załogi i pasażerów. Dobrze wiadomo o co chodzi..
Tom Drapichrust Coz, wiecej z nimi juz nie polece.
Reporter, 1 września 2021, 19:33 | odpowiedz
Serio.? Znam dziesiątki takich, którzy się z różnych przyczyn podobnie zarzekali. I spotykam ich czasem jak latają. Więc nie rzucaj słów na wiatr albo inaczej nie rób z gęby cholewy. 
Tom Drapichrust Coz, wiecej z nimi juz nie polece.
DMWpl, 2 września 2021, 10:19 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Skoro szczepionki zapewniają takie bezpieczeństwo to dlaczego w najlepiej wyszczepionych krajach (Izrael, Anglia, Hiszpania) są największe wzrosty zakażeń? Nie tędy droga Wizzairze!
daniel316, 10 września 2021, 7:57 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »