Fly4free.pl

Wizz Air podał trasy, na których poleci jego nowa linia! Pełna egzotyka!

wizz air samolot
Foto: pio3 / Shutterstock

Od października Wizz Air Abu Dhabi poleci do Zatoki Perskiej z Gruzji, Egiptu, Ukrainy, Grecji, Cypru i Armenii! Będą to pierwsze połączenia, jakie zrealizuje nowa linia Wizza.

Wizz Air Abu Dhabi to nowa linia lotnicza, której start Wizz zapowiedział już wiele miesięcy temu. Formalnie nowa linia zacznie działać 1 października, choć w praktyce Wizz Air już teraz przenosi tu swoje operacje lotnicze z Dubaju. Od 1 lipca Wizz Air lata bowiem na trasie Budapeszt-Abu Zabi, a wkrótce przeniesie tu swoje pozostałe “dubajskie” trasy, w tym m.in. Katowice (loty od połowy września)

Te loty obsługuje jednak W6, czyli “główny” Wizz Air, w niedzielę zaś poznaliśmy pierwsze połączenia, które będzie realizowała linia Wizz Air Abu Dhabi.

Z oficjalnego komunikatu wynika, że 1 października Wizz Air uruchomi trasę z Abu Zabi do Kutaisi i ukraińskiej Odessy (loty po 2 razy w tygodniu). Z kolei od 2 października Wizz Air poleci z Abu Zabi do egipskiej Aleksandrii (loty 3 razy w tygodniu) oraz Aten (2 razy w tygodniu), a od 3 października polecimy zaś do cypryjskiej Larnaki i armeńskiego Erywania (loty po 2 razy w tygodniu).

Wizz Air poinformował też, że na początku zbazuje w Abu Zabi 2 Airbusy A321neo, zabierające na pokład 239 pasażerów. Przypomnijmy, że Wizz Air Abu Dhabi to spółka, w której Wizz Air ma 49 procent udziałów, a 51 procent – spółka Abu Dhabi Developmental Holding.

Foto: Wizz Air
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Trasa Katowice - Dubaj była kultowa.Nie rozumiem dlaczego z niej rezygnują?Leciałem nią kilka razy i samolot był zawsze pełen pasażerów!Mogli by zobaczyć najpierw którą się lepiej sprzedaje i wtedy podjąć decyzję.
86dawid, 12 lipca 2020, 16:01 | odpowiedz
Dogadali się z sąsiednim emiratem i skupiają tam całość działalności. Co z ich punktu widzenia ma sens pod każdym kątem. 
86dawid Trasa Katowice - Dubaj była kultowa.Nie rozumiem dlaczego z niej rezygnują?Leciałem nią kilka razy i samolot był zawsze pełen pasażerów!Mogli by zobaczyć najpierw którą się lepiej sprzedaje i wtedy podjąć decyzję.
Mariusz Piotrowski, 12 lipca 2020, 16:08 | odpowiedz
Przecież lotnisko Abu Dhabi i DWC nie dzieli jakaś olbrzymia odległość 60 km? Kto będzie chciał lecieć do Emiratów z W6 i tak poleci.
greg1291, 12 lipca 2020, 16:16 | odpowiedz
Avatar użytkownika
To nie chodzi o to czy jest 60km czy nawet 100km do centrum.Po prostu Dubaj to Dubaj.Abu nie jest już tak atrakcyjne (oczywiście według mojej oceny)Dlatego zadałem takie pytanie.Ale DZIĘKUJĘ BARDZO za wasze wyjaśnienia.
86dawid, 13 lipca 2020, 8:03 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »