Fly4free.pl

Wizz Air odsłania karty w sprawie swojej nowej linii. Znamy kolejne szczegóły

Foto: kavalenkau / Shutterstock

– Nowe trasy ogłosimy w czerwcu, wtedy ruszy też sprzedaż biletów. Na początku w Abu Zabi będą zbazowane 3 Airbusy A321neo – mówi w rozmowie z Fly4free.pl Jozsef Varadi, prezes Wizz Aira.

Nowy projekt Wizz Aira, czyli linia lotnicza działająca nad Zatoką Perską, budzi duże emocje, ale też wciąż jest wiele niewiadomych dotyczących tego, w jaki sposób będzie funkcjonował nowy przewoźnik. Korzystając z możliwości przeprowadzenia wywiadu z Jozsefem Varadim, spytaliśmy go o kilka kwestii dotyczących działania nowego przewoźnika. Najbardziej interesowało nas oczywiście to, czy w pierwszej kolejności na liście tras nowej linii jest Polska.

– Przyglądamy się wszystkim rynkom, do których jesteśmy w stanie dotrzeć z Abu Zabi. W odległości 8 godzin lotu stąd mieszka aż 5 mld ludzi, choć oczywiście na razie nie jesteśmy w stanie realizować lotów o takiej długości. To stanie się możliwe dopiero wtedy, gdy otrzymamy pierwszse Airbusy A321XLR. Obecnie zasięg naszych samolotów pozwala na loty powyżej 5 godzin i to są odległości, którymi się interesujemy. Jeśli chodzi o konkretne trasy, to nie podjęliśmy jeszcze decyzji, ale w kontekście Abu Zabi, to patrzymy na Europę Środkową, ale też np. byłe republiki radzieckie. Trasy będą znane w czerwcu, wtedy też bilety trafią do sprzedaży – mówi Varadi.

Kilka dni temu w systemie rezerwacyjnym Wizz Aira pojawiło się kilka połączeń do Abu Zabi, m.in. z Katowic i Sofii, jednak szybko zniknęły.

Prezes Wizz Aira zakłada, że w pierwszym rzucie tras do Abu Zabi będzie ich przynajmniej kilkanaście. Wiadomo też, że na początku będą tam zbazowane 3 Airbusy A321neo.

Jednocześnie Varadi podkreśla, że linia Wizz Air Abu Dhabi będzie działała jako klasyczna linia typu point-to-point. Mimo tego, że Abu Zabi ma stanowić w strategii nowej linii rodzaj hubu, to jednak linia nie planuje wprowadzać biletów transferowych, gdyż zdaniem Varadiego – może to mocno skomplikować operacje przewoźnika.

Obecnie wszystko wskazuje na to, że Wizz Air Abu Dhabi zacznie działać wraz z rozpoczęciem zimowego rozkładu lotów, czyli w ostatnich dniach października. Wiele jednak będzie zależało od uzyskania licencji i wszystkich niezbędnych zgód w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »