Fly4free.pl

Wizz Air nie poleci na najbardziej oczekiwanej nowej trasie z Polski? Wszystkie loty zniknęły z systemu!

Foto: Kovalenkau / Shutterstock
Węgierska linia zawiesiła sprzedaż lotów na trasie z Katowic do Erywania – wynika z systemu rezerwacyjnego Wizz Aira. Informację o tym, że loty do stolicy Armenii jednak się nie odbędą, udało się nam nieoficjalnie potwierdzić, choć czekamy jeszcze na oficjalny komunikat ze strony przewoźnik i komentarz ULC.

Połączenie z Pyrzowic do Erywania miało wystartować 29 kwietnia i była to najbardziej wyczekiwana nowość Wizz Aira w tegorocznym sezonie letnim. Miało wystartować, bo obecnie wszystko wskazuje na to, że loty do stolicy Armenii jednak nie wystartują. W poniedziałek w systemie rezerwacyjnym Wizz Aira przy wszystkich lotach na tej trasie pojawiła się adnotacja, że loty są „wyprzedane”, co zazwyczaj oznacza, że dane połączenie jest zawieszone.

Informację o tym, że przewoźnik jednak nie poleci z Pyrzowic do Erywania udało nam się nieoficjalnie potwierdzić. Wciąż czekamy jednak na oficjalne potwierdzenie ze strony linii i komentarz ULC, który miesiąc temu nieoczekiwanie poinformował, że z uruchomieniem połączenia mogą być problemy. Dlaczego?

Foto: Wizz Air

W komunikacie Urzędu Lotnictwa Cywilnego czytaliśmy, że Wizz Air nie ma wszystkich niezbędnych zezwoleń, by uruchomić to połączenie. Wizz Air z kolei uspokajał, że połączenie powinno być realizowane bez żadnych problemów i że czeka na wydanie stosownych zezwoleń ze strony ULC.
Czy wycofanie biletów ze sprzedaży oznacza, że przewoźnik został zmuszony do anulowania połączenia? Mamy nadzieję, że cała sprawa szybko się wyjaśni.

To kolejna niekorzystna zmiana w siatce połączeń Katowice Airport w ostatnich dniach. Kilka dni temu z lotów z Pyrzowic zrezygnowała linia Turkish Airlines, która ogłosiła, że poleci do Stambułu z Krakowa, razem z LOT. Obie linie będą latały na tych trasach po 3 razy w tygodniu. Ogłoszenie tej trasy poprzedziły kilkudniowe perturbacje, w które zaangażowany był Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
I bardzo dobrze . Zalew Ormian zostanie powstrzymany !
akot, 15 marca 2023, 12:30 | odpowiedz
ULC już przegina z tymi Katowicami...
seungeun, 15 marca 2023, 21:46 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »