Fly4free.pl

Wizz Air rozważa loty z Radomia, Modlina lub Łodzi! “Chcemy rosnąć, nie mamy innego wyjścia”

Foto: Grand Warszawski / Shutterstock

Kurcząca się przepustowość na Lotnisku Chopina sprawia, że węgierski przewoźnik chce pojawić się na innym lotnisku w centralnej Polsce. – Będziemy dalej rozwijać się na Lotnisku Chopina, ale chcąc dalej się rozwijać, musimy zdywersyfikować nasze operacji – mówi Jozsef Varadi, szef Wizz Aira.

Wizz Air, który w kwietniu otworzy bazę na lotnisku w Krakowie, ma spore plany względem rozwoju w Polsce – w tym roku zaoferuje w sumie w sprzedaży ponad 10,9 mln foteli z naszego kraju, a liczba pasażerów, których przewiezie, po raz pierwszy przekroczy 10 mln ludzi rocznie. Oprócz południowej Polski, największe możliwości wzrostu Wizz Air widzi w Warszawie i centralnej części naszego kraju.

W tym roku Wizz Air na Lotnisku Chopina przewiezie blisko 3 mln pasażerów. Dużo, ale z powodu kłopotów z przepustowością jest jasne, że rozwój przewoźnika będzie spowolniony. W tej sytuacji Wizz Air zastanawia się, czy nie przenieść części operacji z Warszawy do któregoś z 3 najbliższych lotnisk: Modlina, Łodzi lub Radomia.

– Prowadzimy dużo rozmów w sprawie nowych kierunków, zobaczymy, co z tego wyjdzie. Na razie nie mamy też problemów z uzyskiwaniem slotów na interesujące nas połączenia. Ale dobrze widzimy, że przepustowość w Warszawie jest ograniczona. Dlatego bardzo poważnie rozważamy dywersyfikację naszej działalności w centralnej Polsce. Oznacza to, że wciąż priorytetem będzie dla nas Lotnisko Chopina, ale myślimy też o tym, że w niedalekiej przyszłości możemy się pojawić na innym lotnisku w tym regionie. Te lotniska to Modlin, Radom lub Łódź, która jest jedynym miastem z gotowym lotniskiem. Zdajemy sobie jednocześnie sprawę z ograniczeń każdej z tych opcji: problemów Modlina z rozbudową oraz z tego, że Radom ma na razie lotnisko tylko na papierze. Ale scenariusz, w którym część naszych operacji będziemy realizowali z innego lotniska w centralnej Polsce, jest jak najbardziej możliwy – mówi Varadi.

Wizz Air będzie więc próbował wcielić w centralnej Polsce scenariusz, który próbuje obecnie realizować na południu Polski, gdzie ma silną bazę w Katowicach, a tuż obok planuje szybki rozwój w Krakowie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Jest jasny sygnał, dajcie nam coś, to się zgodzimy na ten Radom pierwsi. Loty z Radomia staną się faktem prędzej czy pózniej, czy to się podoba fanom Modlina czy nie . Oczywiście, nie mam nic do Modlina, ale Radom mam bliżej i lepszy dojazd rzeź S7 . Myślę że Radom docelowo, przejmie część ludzi z Okęcia, ale także z  Łodzi a na pewno z Lublina. 
dopajka, 20 lutego 2019, 18:28 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Halo, Łódź?! To jest tak prosta i oczywista decyzja, ze aż oczy bolą od czytania tego. Jako można rozpatrywać Radom? To lotnisko zaraz będzie znowu przekopane. Modlin na kilka lat będzie zapchany, trzeba powiększyć terminal na gwałt.
adam36, 20 lutego 2019, 18:34 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Z tych trzech lotnisk to proponuję Wrocław. 
xionc, 20 lutego 2019, 18:43 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Wizzair do 2013 latał z Łodzi, wycofał się po tym jak główny udziałowiec (Miasto Łódź) nie dotrzymal swoich obietnic. Dość, długo trwało się "odbrażanie", ale trzymam kciuki za powodzenie.
halczyn, 20 lutego 2019, 19:01 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Oczywiście, że Łódź. Owszem, mieszkając w W-wie bliżej mi do Modlina, ale biorąc pod uwagę (a) dostępność komunikacyjną lotniska i (b) już gotową infrastrukturę, to Łódź jest absolutnie oczywistym wyborem. W czym Radom miałby być lepszy?Łódź jest lotniskiem, które może obsłużyć praktycznie każde większe miasto w Polsce - wyjątkiem jest Rzeszów, Szczecin, no i może Kraków. Ale dobry dojazd do Łodzi ma W-wa, Poznań, Katowice, Wrocław, Gdańsk, Bydgoszcz, Toruń... Priorytetem powinno być usprawnienie komunikacji z W-wy, tak, aby pod samo lotnisko był transport publiczny w max. 2 godziny i mamy świetne lotnisko (gotowe!)
mkdabr, 20 lutego 2019, 19:55 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Dlaczego mój komentarz się nie publikuje?
mkdabr, 20 lutego 2019, 19:55 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Oczywiście, że Łódź. Owszem, mieszkając w W-wie bliżej mi do Modlina, ale biorąc pod uwagę (a) dostępność komunikacyjną lotniska i (b) już gotową infrastrukturę, to Łódź jest absolutnie oczywistym wyborem. W czym Radom miałby być lepszy?
mkdabr, 20 lutego 2019, 19:56 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »