Fly4free.pl

Wizz Air kupił sloty od hiszpańskiej linii Vueling. Dzięki nim zwiększy liczbę lotów z Polski!

Foto: Grand Warszawski / Shutterstock
Węgierska linia ogłosiła, że zakupiła 2 pary slotów na londyńskim lotnisku Luton od hiszpańskiej linii Vueling. W efekcie Wizz Air zwiększy liczbę lotów z brytyjskiego lotniska na kilku trasach. Chodzi przede wszystkim o połączenia do Rumunii, ale także jedną trasę do Polski.

Luton to jedno z kluczowych lotnisk w siatce połączeń Wizz Aira. Tania linia ma tam od 2017 roku swoją bazę operacyjną, a w bieżącym sezonie letnim linia ma w swojej siatce aż 75 połączeń z tego portu. Teraz pozycja Wizz Aira na Luton będzie jeszcze mocniejsza, bo przewoźnik ogłosił, że zakupił od linii Vueling dwie dzienne pary slotów na tym lotnisku. O lotniskowych slotach pisaliśmy już na naszych łamach wiele razy – to konkretna godzina przylotu i wylotu przyporządkowana do danej linii, która zwłaszcza na najbardziej zatłoczonych lotniskach, jest dla przewoźników na wagę złota. Dla Wizz Aira oznacza to zwiększenie liczby dostępnych foteli z Luton w sezonie letnim o dodatkowe 167 tysięcy miejsc, które linia zamierza wykorzystać poprzez zwiększenie częstotliwości lotów na wybranych trasach.

Pośród połączeń, których liczba zostanie zwiększona znalazło się połączenie z Polski. To trasa z Luton do Wrocławia – obecnie obsługiwana 5 razy w tygodniu. Jednak od 13 czerwca dzięki przejęciu dodatkowych slotów, Wizz Air zwiększy liczbę połączeń do 7 tygodniowo, co oznacza, że połączenie to będzie realizowane codziennie.
Co ciekawe, znacznie mocniej Wizz Air planuje wykorzystać sloty do większej ekspansji w Rumunii. Przewoźnik zapowiedział już zwiększenie liczby połączeń z Luton do Bacau i Sibiu (z 5 do 7 tygodniowo), Craiova (z 9 do 11), Jassów (z 11 do 14 tygodniowo) i Timisoary (z 7 do 9 tygodniowo).

– Przejęcie dwóch dodatkowych slotów pozwoli nam zapewnić naszym pasażerom jeszcze więcej możliwości do podróżowania. Tym ogłoszeniem potwierdzamy nasze przywiązanie do lotniska Luton, które było naszą pierwszą bazą operacyjną w wWielkiej Brytanii – mówi Marion Geoffroy, dyrektor zarządzająca linii Wizz Air UK.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
A wiecie może za ile kupił?
DMWpl, 13 kwietnia 2022, 15:35 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »