Fly4free.pl

Wizz Air jednak nie rezygnuje z lotów do Armenii. „Spodziewamy się wkrótce dostać zgodę od ULC”

Foto: Mindstorm / Shutterstock
Choć sprzedaż biletów na trasie z Pyrzowic do Erywania została wstrzymana, połączenie Wizz Aira do Armenii wciąż może zostać uruchomione. Na razie „landrynka” niecierpliwie czeka na wydanie upoważnienia przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, a ULC lakonicznie informuje, że „sprawa jest w toku”.Stanowisko Wizz Aira to dość istotny zwrot akcji w sprawie połączenia do Armenii, bo wydawało się, że losy tej trasy są już przesądzone. We wtorek Wizz Air zablokował możliwość rezerwowania biletów na trasie z Pyrzowic do Erywania, a z naszych informacji wynikało, że szanse na uruchomienie tej trasy są niewielkie. Teraz okazuje się jednak, że nic nie jest jeszcze przesądzone, a sprawa tego połączenia utknęła w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, do którego Wizz Air wystąpił już 16 stycznia o udzielenie zgody na uruchomienie lotów na tej trasie. Węgierska linia spodziewała się przy tym szybkiego wydania pozytywnej decyzji, bo między Armenią i Unią Europejską istnieje umowa o otwartym niebie. Tymczasem…

„Informujemy, że postępowanie w sprawie wydania upoważnienia przewoźnikowi Wizz Air Hungary Ltd. do wykonywania regularnych przewozów na trasach pomiędzy Polską a Armenią nie zostało jeszcze zakończone. Sprawa jest w toku, a decyzja nie została jeszcze wydana – czytamy w komunikacie biura prasowego Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Nieco bardziej pozytywne stanowisko zajął Wizz Air. W przesłanym do Fly4free.pl komunikacie czytamy, że „procedury wciąż trwają”.

„Spodziewamy się otrzymania decyzji od ULC wkrótce. Aby zapewnić transparentność naszym pasażerom, w systemie rezerwacyjnym znalazła się informacja, że trasa ta oczekuje na zatwierdzenie regulatora” – czytamy w odpowiedzi Wizz Aira wysłanej do Fly4free.pl.

Nie da się jednak ukryć, że proces uzyskiwania zezwolenia dość mocno się przedłuża.

LOT puści na trasie do Armenii Dreamlinery

Póki co jedynym przewoźnikiem, który oferuje bezpośrednie loty z Polski do Armenii, jest LOT. Popyt na loty na tej trasie jest z pewnością duży, o czym świadczy nawet fakt, że w kwietniu narodowy przewoźnik na kilku rejsach na tej trasie podstawi swoje Dreamlinery. Jak informuje serwis Aeroroutes, 4 i 5 kwietnia rotację na tej trasie obsłuży największy LOT-owski Dreamliner, czyli 787-9. Z kolei połączenia w dniach 22/23, 26/27 i 28/29 kwietnia będą wykonywały Boeingi 787-8 Dreamliner, które zastąpią na tej trasie Boeingi 737 MAX 8.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »