Fly4free.pl

Wizz Air i LOT zawieszają wszystkie loty do Norwegii! LOT zawiesza też część dalekich tras

Foto: Soos Jozsef / Shutterstock

Od 16 marca do 3 kwietnia Wizz Air zawiesi wszystkie loty w ramach swojej siatki połączeń do Norwegii. To już trzeci kraj po Włochach i Izraelu, do którego węgierska linia zawiesi wszystkie połączenia.

Z informacji węgierskiej linii wynika, że zawieszone będą wszystkie loty z siatki Wizz Aira z i do Norwegii w okresie od 16 marca do 3 kwietnia. Jest to związane z podjęciem drastycznych działań przez norweski rząd w celu zminimalizowania rozprzestrzeniania się koronawirusa – w ich ramach m.in. każda osoba przybywająca do Norwegii musi poddać się obowiązkowej kwarantannie.

Problemy na norweskich lotniskach miały pojawić się już wczoraj.

W komunikacie linii czytamy.

Linia Wizz Air potwierdza, że od 16 marca do 3 kwietnia 2020 roku zawiesza wszystkie loty do Norwegii z powodu środków podjętych przez norweskie władze w celu zminimalizowania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Rezerwacje, których dotyczą powyższe informacje, zostaną automatycznie zmienione na połączenie na innej trasie w możliwie najbliższym terminie, o czym pasażerowie będą automatycznie informowani. Klienci, którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji otrzymają powiadomienie pocztą elektroniczną, w którym zaoferowana zostanie im bezpłatna zmiana rezerwacji, pełny zwrot kosztów lub zwrot 120% pierwotnej wartości rezerwacji na konto Wizz Air. Pasażerowie mogą wybrać jedną spośród powyższych możliwości klikając w link w wiadomości e-mail, a następnie wskazując najlepszą dla siebie opcję poprzez samoobsługową platformę”

LOT też anuluje loty do Norwegii i USA

W czwartek rano kolejne połączenia zawiesił też LOT. Narodowy przewoźnik podjął decyzję o zawieszeniu lotów na trasach Warszawa-Miami, Warszawa-Newark, Warszawa-Los Angeles i Budapeszt-Nowy Jork. Trasy te będą zawieszone od soboty 14 marca do 13 kwietnia.

Jednocześnie w okresie od 13 do 27 marca  LOT zawiesi połączenia z Warszawy do Oslo, a przywrócenie lotów na trasie Rzeszów-Newark zostanie opóźnione o 3 tygodnie, do 20 kwietnia.

LOT informuje też, że pozostałe rejsy do USA, czyli połączenia z Warszawy do Nowego Jorku oraz Warszawy i Krakowa do Chicago będą wykonywane zgodnie z planowanym rozkładem. Pamiętajmy jednak, że w związku z wczorajszą decyzją prezydenta Trumpa, od 13 marca o północy obywatele Polski i 25 innych krajów przez 30 dni nie będą wpuszczani na teren USA.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Polityka rządu norweskiego jest naiwna a nie drastyczna. Nie separują chorych. Przechodzę właśnie kwarantannę mieszkając razem z kolegą który nie przechodzi kwarantanny. Przyjechałem do Norwegii 10 marca dwa razy byłem w pracy. Wydaje mi się że rząd norweski odseparował mnie od Norwegów dla mojego dobra. Przecież w Norwegii jest więcej chorych niż u nas. I prawdopodobieństwo że oni zarażą mnie jest większe niż na odwrót. 
Sztica, 13 marca 2020, 10:58 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »