Fly4free.pl

Wizz Air chce uruchomić bazę w najmłodszym kraju Europy! Będzie tu największą linią lotniczą

Foto: mastapiecie / Shutterstock
– Chcemy w niedalekiej przyszłości założyć tu bazę. W przyszłym roku przewieziemy ponad 600 tysięcy pasażerów z i do Kosowa i staniemy się największą linią lotniczą w tym kraju – mówi Robert Carey, prezydent linii Wizz Air. Jak informuje Ex-Yu Aviation, przedstawiciele węgierskiej linii mocno negocjują warunki założenia bazy w Prisztinie z przedstawicielami kosowskiego rządu.

Wizz Air zaczął latać z Kosowa wiosną 2017 roku i szybko stał się jedną z największych linii na miejscowym rynku lotniczym. W ubiegłym roku węgierski przewoźnik przewiózł prawie 230 tys. pasażerów na trasach z i do Prisztiny, w efekcie stając się trzecią największą linią w Kosowie po easyJet i Eurowings. I nie zamierza na tym poprzestawać.

– W przyszłym roku przewieziemy 600 tysięcy pasażerów z i do Kosowa. W dalszym ciągu będziemy obsługiwali kluczowy ruch do Szwajcarii, Niemiec i Austrii. To dla nas bardzo ważne, aby pasażerowie z Kosowa i pobliskich krajów korzystali z usług Wizz Aira, jeśli tylko muszą gdzieś polecieć – powiedział Carey. Zapowiedział też, że wkrótce linia ogłosi nowe trasy w Prisztinie i jest bardzo zainteresowana utworzeniem tu bazy operacyjnej.

Nie są to tylko obiecanki – w ostatnich dniach Carey spotkał się m.in. z wicepremierem, ministrem finansów, szefem kosowskiego urzędu lotniczego i prezesem lotniska w Prisztinie.

– Rozmawialiśmy na temat wpływu i korzyści, które przyniesiemy jako linia lotnicza, ale też tego, w jaki sposób możemy się rozwijać w Kosowie w przyszłości – mówi Carey.

Kosowo jest najmłodszym krajem w Europie. Miejscowy parlament ogłosił odłączenie się od Serbii i proklamował niepodległość kraju w lutym 2008 roku.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »