Fly4free.pl

Wizz Air chce na dobre wynieść się z Rosji! Ale z jednym wyjątkiem…

katedra w Moskwie
Foto: Baturina Yuliya / Shutterstock
Węgierski przewoźnik porzucił plany przywrócenia praktyczne wszystkich zawieszonych obecnie tras z i do Rosji. Linia ostatecznie nie uruchomi też bazy w Petersburgu – wynika z nieoficjalnych informacji Fly4free.pl. Jedynym wyjątkiem mają być połączenia z Rosji do Abu Zabi, które mogą być wznowione najwcześniej w zimowym rozkładzie lotów.

Jeszcze kilka lat temu Wizz Air miał bardzo ambitne plany dotyczące ekspansji w Rosji. Przewoźnik dokładał do swojej siatki połączeń kolejne miasta w Rosji, a 2 lata temu ogłosił nawet uruchomienie swojej bazy w Petersburgu, z której w pewnym momencie linia miała realizować aż 16 tras do 13 krajów! Plany te przerwała pandemia koronawirusa, a następnie brutalna rosyjska agresja na Ukrainę, w efekcie której (i związanych z nią sankcji) Wizz Air zawiesił wszystkie loty z i do tego kraju. Czy połączenia te zostaną wznowione? Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że nie ma takich planów.

Jak nieoficjalnie dowiedział się bowiem serwis Fly4free.pl, Wizz Air nie zamierza wznawiać połączeń z i do Rosji. Wszystkie zawieszone połączenia są więc definitywnie zamknięte. Oczywiście, w dużej mierze jest to z pewnością efekt kalkulacji, bo trudno się spodziewać, aby w przewidywalnej przyszłości europejskie sankcje dotyczące branży lotniczej i korzystania z przestrzeni powietrznej miały zostać zniesione. Wysłaliśmy do Wizz Aira prośbę o oficjalny komentarz w tej sprawie. Potwierdzeniem wydają się jednak już same informacje z systemu rezerwacyjnego linii, gdzie wszystkie trasy z i do Rosji zostały już wykasowane.

A właściwie prawie wszystkie, bo jedyny wyjątek Wizz Air ma zrobić dla połączeń do Abu Zabi, które (według stanu wiedzy na dzisiaj) mają być kontynuowane od zimowego rozkładu lotów, a więc przełomu października i listopada. Chodzi o połączenia z Moskwy i Krasnodaru – ma je obsługiwać linia Wizz Air Abu Dhabi.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Może w końcu Wizz wróci do Poznania z baza i uruchomi mega brakujące kierunki - Malaga , Barcelona ( BCN ) , Madryt , Wiedeń 
michalzpoznania, 9 maja 2022, 17:34 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »