Fly4free.pl

Wizz Air podnosi opłaty dla rodziców. Zapłacą nawet 4 razy więcej

wizz air
Foto: Uskarp / Shutterstock

Już nie widełki od 35 do 120 PLN, a stała opłata 134 PLN – tyle teraz w Wizz Airze zapłacą rodzice, jeśli chcą podróżować z najmłodszymi dziećmi. Jak wynika z systemu przewoźnika, linia po cichu podniosła tzw. opłatę za niemowlę, czyli dzieci do 2 roku życia.

Rodzice podróżujący ze swoimi pociechami nie będą zachwyceni zmianami, jakie wprowadził Wizz Air. Węgierski przewoźnik przeorganizował nieco zasady podróżowania z dziećmi do 2 roku życia. W efekcie opłatę, która dotąd była zależna od ceny biletu dla dorosłego, zastąpiła stała kwota – i to niemała.

Jeszcze niedawno zabierając na pokład dziecko do 2 roku życia, jego bilet kosztował od 35 do 120 PLN, w zależności od kwoty, którą za swój bilet płacił dorosły. Maksymalnie było to jednak 120 PLN, nawet przy najdroższych biletach. Teraz, opłata za niemowlę wynosi po prostu 134 PLN na każdym odcinku trasy. Lecąc więc tam i z powrotem, musimy szykować dodatkowe 268 PLN. Niezależnie od trasy, promocji czy innych czynników, które wpływają na ceny biletów dla dorosłych.

Informacja pojawiła się zarówno w tabeli opłat jak i w specjalnej zakładce dotyczącej podróżowania z dziećmi.

opłata za dziecko wizz air

Niemowlęta w wieku od 14 dni do 2 lat mogą podróżować na kolanach osoby towarzyszącej, za opłatą w wysokości 136 zł za lot w jedną stronę – tłumaczy Wizz Air na swojej stronie internetowej.

To znaczy, że np. kupując bilet dla dorosłego za 39 PLN, za dziecko i tak zapłacimy 134 PLN. A trzeba pamiętać, że dzieci do 2. roku życia podróżują na kolanach dorosłej osoby, która im towarzyszy.

opłata za dziecko wizz air

Opłatę zauważycie też podczas kupowania biletów – zostaje automatycznie dodana do podsumowania płatności. Zmiana na pewno znacząco wpłynie na koszty podróżowania z najmłodszymi i może zaskoczyć wielu rodziców. Kwestia starszych dzieci pozostaje bez zmian – powyżej 2. roku życia, musimy im zapewnić bilet taki sam jak dla dorosłej osoby.

oplata za niemowle wizz air

Skontaktowaliśmy się z Wizz Airem w tej sprawie i czekamy na komentarz.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
I bardzo dobrze! Powinni zakazać lotów z takimi małymi dziećmi, bo drą się na cały samolot jakby je ktoś ze skóry obdzierał. 
LisWędrowny, 3 września 2020, 23:13 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Lisie szkoda że Cie mama miała... 
Łukasz Malec, 4 września 2020, 21:09 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »