Fly4free.pl

Wizz Air blisko uruchomienia 3 hitowych tras. To turystyczne marzenie wielu z Was!

Foto: Leonid Andronov / Shutterstock

Węgierska tania linia chce uruchomić w najbliższym czasie aż 3 połączenia do Uzbekistanu: oprócz Taszkientu w grę wchodzą także turystyczne hity, czyli Samarkanda i Buchara. Na razie trwają negocjacje między przewoźnikiem a zainteresowanymi lotniskami, ale przedstawiciele rządu Uzbekistanu deklarują, że doprowadzą sprawę do końca i Wizz Air w końcu uruchomi wyczekiwane od dawna połączenia.

Wizz Air przymierza się do uruchomienia lotów do Uzbekistanu już od 3 lat. Po raz pierwszy o planach „landrynki” pisaliśmy w 2018 roku, potem negocjacje były mocno zaawansowane, ale przerwała je pandemia koronawirusa.

Teraz jednak negocjacje zostały wznowione, a zaangażował się w nie węgierski rząd. Portal BudFlyer, powołując się na uzbeckie media, poinformował w poniedziałek, że podczas wizyty ministra spraw zagranicznych tego kraju Petera Szijarto, uruchomienie lotów do Uzbekistanu przez Wizz Aira było jednym z kluczowych tematów.  Podczas spotkania z premier i wicepremierem tego kraju Szijarto miał powiedzieć, że Wizz Air jest bardzo zainteresowany uruchomieniem lotów z Budapesztu do Uzbekistanu. Na liście połączeń, którymi zainteresowana jest „landrynka”, znalazły się Samarkanda, Buchara i Taszkient.

Jak jednak czytamy, na razie na drodze do uruchomienia połączeń stoi brak zgody lotnisk na warunki proponowane przez Wizz Aira – zapewne chodzi tu o zniżki opłat lotniskowych. Rozmowy są jednak wciąż kontynuowane, a jak miał powiedzieć wicepremier Uzbekistanu, miejscowe władze zrobią wszystko, by zapewnić Wizz Airowi jak najlepsze warunki do uruchomienia tych połączeń w najbliższej przyszłości.

Nie są to jedyne egzotyczne kierunki, których uruchomienie rozważa Wizz Air. Węgierska linia rozmawia m.in. w sprawie uruchomienia lotów do Kirgistanu oraz Mongolii.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »