Fly4free.pl

Wizz Air ma ponad 40 uziemionych samolotów i ogłasza nowe trasy! Nowości z Polski też „niewykluczone”

Wizz Air
Foto: Mike Fuchslocher / ShutterStock
Trzeba przyznać, że „landrynka” potrafi zaskoczyć – mimo uziemienia prawie 1/4 floty węgierski przewoźnik ogłosił właśnie uruchomienie od czerwca 6 nowych tras z Budapesztu. A może się okazać, że to jeszcze nie koniec bo podczas wtorkowego spotkania z dziennikarzami w Warszawie szef Wizz Aira Jozsef Varadi przyznał, że rozkład na lato nie jest jeszcze zamknięty, a dodanie nowych tras z Polski nie jest wykluczone.

Wizz Air ma ostatnio duże problemy z powodu uziemienia dużej części swojej floty. W wyniku kłopotów z silnikami Pratt&Whitney ponad 40 samolotów węgierskiego przewoźnika nie może latać, a linia została zmuszona do anulowania mnóstwa połączeń, w tym ponad 20 z Polski.

Tym większym zaskoczeniem jest dzisiejsze ogłoszenie Wizz Aira. Węgierski przewoźnik ogłosił bowiem, że od czerwca doda 2 Airbusy A321neo do swojej bazy w Budapeszcie i jednocześnie uruchomi ze stolicy Węgier aż 6 nowych tras. Będą to połączenia do Erywania (od 17 czerwca, 3 loty tygodniowo), Bukaresztu (codziennie od 17 czerwca), Braszowa (od 18 czerwca, 3 razy w tygodniu), Brukseli (od 19 czerwca, 5 razy w tygodniu), Stuttgartu (od 18 czerwca, 5 razy w tygodniu) i Walencji (od 17 czerwca, 3 razy w tygodniu). Jednocześnie węgierska linia zapowiedziała też zwiększenie częstotliwości od czerwca na kilkunastu trasach z Budapesztu.

Skąd ta nagła aktywność? Oprócz ubytków we flocie Wizz Air cały czas odbiera też nowe samoloty od Airbusa, więc od razu stara się je maksymalnie wykorzystywać. Co ciekawe, nie można wykluczyć, że skorzystają na tym także lotniska w Polsce. Podczas wczorajszego spotkania w Warszawie szef Wizz Aira powiedział, że rozkład na lato nie jest jeszcze zamknięty, co oznacza, że nowe trasy z Polski są „niewykluczone”, jak wyraził się Varadi.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
W Bydgoszczy jest uziemnionych 10 samolotów Wizzar to pewnie część z tych 40.Mogli by za to się zrewanżować dodając coś nowego.
2_max_gazeta_pl, 28 lutego 2024, 17:16 | odpowiedz
W Ostrawie 14
Krzysztof “Grucha” D, 28 lutego 2024, 18:45 | odpowiedz
Z Port Lotniczy Olsztyn-Mazury nie ma połączenia ani do : Barcelona, Liverpool, Madryt, Manchester, Malta Wycofanie z Port Lotniczy Olsztyn-Mazury lotów do Londynu Luton i do Dortmundu to cios jest bo bardzo fajne były to kierunki 
Rafał Sosnowski, 2 marca 2024, 19:47 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »