Fly4free.pl

Kolejna wioska dla cyfrowych nomadów otwarta. I to w ulubionym kraju Polaków!

kemping wioska cyfrowych nomadow
Foto: Digital Nomad Valley Zadar

Dostęp do szybkiego łącza, zakwaterowanie w uroczym domku i stały dostęp do społeczności ludzi podobnych do nas samych – tym zupełnie nowa „wioska” w Chorwacji chce zachęcić cyfrowych nomadów. Obiekt zbudowany specjalnie dla nich, ma być idealnym i mocno inspirującym miejscem do pracy zdalnej.

Pandemia radykalnie zmieniła podejście do pracy – nie tylko pracowników, ale i pracodawców. Coraz więcej firm pozwala na pracę zdalną, coraz więcej ludzi decyduje się pracować z dowolnego miejsca na świecie i coraz mniej ma ochotę wrócić do biurka w klasycznym biurze. W efekcie niektóre kraje prześcigają się w dogadzaniu – lub przynajmniej starają się ułatwić im życie. Do tego grona dołączyła też Chorwacja.

Ulubiony kraj Polaków, który odwiedzamy tłumnie i z przyjemnością lada moment otworzy pierwszą wioskę dla cyfrowych nomadów i pracowników zdalnych. Digital Nomad Valley Zadar – jak sama nazwa wskazuje – znajduje się w Zadarze, zaledwie kilka minut od centrum tego ładnego miasta. Oficjalnie otwarcie zaplanowano na 10 października.

Na miejscu wszyscy zainteresowani znajdą strefy coworkingowe, szybkie łącze internetowe, a także małe domki i kempingi, w których mogą zanocować. W zależności od potrzeb, możemy być zakwaterowani w pojedynkę lub współdzielić nocleg z innymi osobami. Nie zabraknie też wydarzeń integrujących społeczność – w tym konferencji, inspirujących spotkań czy szkoleń.

No dobrze, a ile to wszystko kosztuje – zapytacie. W zależności od wybranego standardu noclegu – ceny startują od 260 EUR (ok. 1200 PLN) za dwa tygodnie pobytu. Oczywiście im dłużej zostaniemy tym lepiej – w najdłuższych opcjach tydzień może kosztować nawet zaledwie 89 EUR (410 PLN). Twórcy przyznają, że jeśli wioska w Zadarze wypali, będą próbowali otworzyć podobne miejsca także w innych częściach Chorwacji.

Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie internetowej wioski. 

Warto też wspomnieć, że Chorwacja już kilka miesięcy temu zapraszała do siebie cyfrowych nomadów z całego świata ułatwiając zdobycie wizy i gwarantując możliwość dłuższego, bezproblemowego pobytu, a przede wszystkim zwalniając z podatku dochodowego. Oczywiście dla Polaków nie miało to znaczenia, bowiem my możemy przekraczać chorwacką granicę bez żadnych przeszkód.

Przypomnijmy jednak, że chorwacki pomysł nie jest niczym nowym. O podobne miejsce zadbała wcześniej Madera i kilka miesięcy temu otworzyła swoją pierwszą wioskę dla cyfrowych nomadów w okolicy Ponda do Sol. Wśród 5 tysięcy zgłoszeń z całego świata aż 250 było z Polski. Na tych, którzy zdecydują się tu przeprowadzić (chociażby tymczasowo) czeka strefa coworkingowa, wydarzenia dedykowane specjalne dla nich, a przede wszystkim szybkie i stabilne łącze internetowe.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
stronka nie działa :(
Jou, 6 października 2021, 10:22 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »