Fly4free.pl

Trudno w to uwierzyć, ale… w końcu będzie Wi-Fi w Pendolino! I to bardzo niedługo

pkp podpisanie umowy
Foto: PKP Intercity

Słyszeliśmy to już wiele razy, ale ten termin ma być szczególny i ostateczny. Od przyszłego miesiąca rozpocznie się montaż urządzeń, które pozwolą udostępnić pasażerom bezprzewodowy i bezpłatny internet w pociągach Pendolino.

Pierwsze, długo wyczekiwane przez spółkę Pendolino pojawiło się na polskich torach w 2014 roku. Od tamtej pory wciąż obiecywano i wciąż przekładano termin zainstalowania w pociągach bezprzewodowego internetu.

Choć większość pasażerów porzuciła już nadzieję, że ten plan dojdzie do skutku, PKP w końcu postawiło na swoim. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, na oczach dziennikarzy podpisano umowę z firmą Alstom – gigantem w branży energetycznej i transportowej.

– Dzisiejsza umowa to kolejny krok w podnoszeniu jakości obsługi naszych klientów. Dokładamy starań, aby zapewnić pasażerom komfort na każdym etapie podróży – powiedział Krzysztof Mamiński, prezes PKP SA. – Zależy nam na tym, aby wdrożenie bezprzewodowego internetu przebiegło szybko i sprawnie – dodał Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

Długo oczekiwane udogodnienie ma zacząć działać w niektórych pociągach już w przyszłym miesiącu, a do końca roku internet ma pojawić się we wszystkich Pendolino.

– W pierwszych pociągach urządzenia umożliwiające korzystanie z Wi-Fi zostaną zainstalowane już we wrześniu –  zapowiedział Mamiński, – Dziś Wi-Fi w Pendolino staje się faktem, to duży sukces obecnego zarządu PKP Intercity. Pasażerowie czekali na to od początku – dodał.

Na inwestycję PKP Intercity przeznaczy 31,7 mln PLN, a pieniądze mają pokryć montaż i utrzymanie instalacji przez pierwsze 5 lat. Decyzję wielokrotnie przekładano ze względu na obowiązującą gwarancję na świeżo kupione składy. A ta straciłaby ważność, gdyby PKP Intercity zdecydowało się zainstalować routery.

I ma rację. Od wielu lat wszyscy zgodnie zauważali, że w pociągach, które wiele osób wykorzystuje do podróży służbowych, darmowy dostęp do internetu powinien być czymś oczywistym. Trudno jednak przeoczyć, że w przeciągu czterech lat, gdy jedynie obiecywano zmiany w Pendolino, dostępność mobilnego internetu w Polsce drastycznie wzrosła.

Dziś niemal każdy z nas ma niedrogi pakiet internetu w telefonie, a sama technologia Wi-Fi nie jest już tak pożądana jak jeszcze kilka lat temu. Oczywiście zawsze lepiej, żeby była możliwość skorzystania z bezprzewodowej i darmowej sieci, ale szkoda, że nie zrobiono tego już kilka lat temu.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Już to widzę. Od 10 lat chyba słyszę o wifi w pkp. Podobno jest tylko nikt go nie widział. Jak Yeti.A jak już jest to żeby się zalogować na 15 minutową sesyjkę to trzeba się zgodzić na marketingowe nękanie, sprzedać swoje dane a w pendolino pewnie jeszcze będzie domyślna zgoda na uczestnictwo w sprzedaży garnków, pościeli i funduszy inwestycyjnych... dzięki, wolę swoje wifi w telefonie, to nie 19 wiek, każdy za parę zlotych ma swoje. 
nowart, 28 sierpnia 2018, 15:02 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »