Fly4free.pl

Azjatycki raj dla turystów znosi obowiązkowe testy na COVID! Wjedziesz tam bez restrykcji

wietnam wybrzeze
Foto: Jindowin / Shutterstock
Od 15 maja Wietnam nie wymaga już od przyjeżdżających do tego kraju negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Jest to związane ze stale zmniejszającą się liczbą zachorowań. Zmiana dotyczy wszystkich podróżnych, niezależnie od stanu zaszczepienia czy przebycia COVID-19.

Podobnie jak inne kraje Azji Południowo-Wschodniej, także Wietnam był przez bardzo długi czas szczelnie zamknięty dla zagranicznych podróżnych, a gdy granice zostały ponownie otwarte, miejscowe władze podchodziły do tej kwestii niezwykle ostrożnie. Ostatecznie Wietnam otworzył się na zagranicznych turystów w marcu, jednak wciąż z pewnymi ograniczeniami. Do tej pory każdy podróżny musiał bowiem przed podróżą wykonać test na koronawirusa i przedstawić na lotnisku negatywny wynik – mógł to być zarówno test PCR (wykonany na 72 godziny przed podróżą) lub antygenowy (wykonany na 24 godziny przed podróżą).

Ostatecznie jednak w sobotę wieczorem wicepremier Wietnamu Vu Duc Dam ogłosił, że w związku ze stale malejącą liczbą nowych przypadków zakażeń, od 15 maja (a więc od niedzieli) ten obowiązek przechodzi do historii. Oznacza to, że negatywny wynik testu na koronawirusa wykonany przed podróżą do Wietnamu nie jest już potrzebny. Branżowe serwisy informują, że nie ma jednocześnie pewności, co z obowiązkowym ubezpieczeniem od kosztów leczenia COVID o wartości minimum 10 tys. USD.
W praktyce Wietnam wraca więc do takich samych reguł wjazdowych, jakie panowaly przed pandemią koroanwirusa.

Od wybuchu pandemii w liczącym 97 mln mieszkańców Wietnamie ponad 10,7 mln osob zaraziło się koronawirusem. Jednocześnie prawie 80 procent mieszkańców tego krajujest uznanych za w pełni zaszczepionych.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Zamierzam lecieć do Wietnamu. Jestem niezaszczepiony, czy potrzebny jest jakiś test przy przesiadce na lotnisku w IST, czy bezproblemowo zmienię samolot?
TomaszTom, 16 maja 2022, 11:39 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Do wiadomości pasażerów lotów międzynarodowych z przesiadką przez Turcję:Decyzją rządową zmieniono wymóg przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR przed lotami międzynarodowymi z przesiadką przez Turcję. Pasażerowie tranzytowi muszą zwracać uwagę na wymagania kraju docelowego w zakresie testów PCR, ograniczeń wiekowych i okresów izolacji. 
TomaszTom Zamierzam lecieć do Wietnamu. Jestem niezaszczepiony, czy potrzebny jest jakiś test przy przesiadce na lotnisku w IST, czy bezproblemowo zmienię samolot?
misiakrp, 17 maja 2022, 11:41 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »