Fly4free.pl

Najsłynniejsza atrakcja stolicy Wietnamu bez turystów. Biura podróży z zakazem organizowania wycieczek

Train Street
Foto: Bule Sky Studio / ShutterStock
Firmy oferujące usługi turystyczne i transportowe w Hanoi dostały zakaz organizowania wycieczek wzdłuż popularnej Train Street. Grupy podróżnych nie będą mogły odwiedzać prowizorycznych kawiarni i obserwować z bliska przejeżdżających pociągów ze względów bezpieczeństwa.

Departament Turystyki Hanoi wydał w tej sprawie oficjalne oświadczenie. Train Street to nie tylko stragany i uliczne bazary – to również miejsce wielu prowizorycznych kawiarni, które ciągną się na całym odcinku od ulicy Le Duan do ulicy Phung Hung. Znajdują się one tuż przy torach kolejowych, co zdaniem władz może być niebezpieczne dla zagranicznych gości.

Na popularnej ulicy co jakiś czas dochodzi od groźnych wypadków. We wrześniu ubiegłego roku turysta z Korei Południowej przeskoczył przez barierkę ustawioną w celu powstrzymania ludzi przed wejściem na tory, po czym został potrącony przez pociąg. Miał jednak masę szczęścia – nie doznał poważnych obrażeń i nie była potrzebna interwencja medyczna.

Sprawdź najlepsze oferty na wczasy
Reklama interaktywna, dane dostarczone 2024-04-17T05:57:00.858Z przez Wakacje.pl

Cytowany przez serwis Vietnam Plus Nguyen Hong Minh, zastępca dyrektora departamentu powiedział, że decyzja ma również związek z zakłóceniami w ruchu. W ostatnim czasie grupy turystów zbierały się na trasie przejazdu pociągu na ulicy Tran Phu w Hang Bong Ward. Efektem były korki i wysokie ryzyko wystąpienia wypadków drogowych.

Władze dzielnicy Hoan Kiem wielokrotnie nakazywały zamknięcie kawiarni zlokalizowanych wzdłuż torów, które w większości są prowadzone przez prywatne gospodarstwa domowe. Nic jednak nie wyszło z tych zakazów – mini-biznesy w dalszym ciągu prężnie działają, co zachęca turystów do ich odwiedzenia.

Jak poinformował miejski Departament Turystyki, w pierwszym trzech miesiącach 2023 roku stolicę Wietnamu odwiedziło 978 tys. obcokrajowców, sześć razy więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Ambitny plan kraju na ten rok wynosi osiem milionów zagranicznych turystów.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »