Fly4free.pl

Wielka Brytania znów zaostrza zasady wjazdu. I to już od jutra

londyn stansted
Foto: Christian Mueller / Shutterstock
Rząd Wielkiej Brytanii zdecydował o kolejnym zaostrzeniu wjazdu do kraju. Podróżni będą musieli zrobić przynajmniej dwa testy na koronawirusa. Co istotne, nowe zasady obejmą także zaszczepionych, a zmiany wejdą w życie już za kilkanaście godzin.

Zaledwie tydzień temu, w odpowiedzi na wykrycie nowego wariantu koronawirusa, Wielka Brytania zdecydowała się wprowadzić bardziej restrykcyjne zasady wjazdu. Nowe obostrzenia uderzyły jednak głównie w osoby zaszczepione, które mogły już niemal bez większych problemów wjeżdżać do kraju. Od ubiegłego tygodnia musiały się jednak liczyć z tym, że zamiast prostego i niedrogiego testu antygenowego zrobionego nie dalej niż w  2. dniu pobytu, będą musiały zrobić test PCR. A teraz zasady ponownie się zmieniają i testów… przybywa.

Sajid Javid, brytyjski minister zdrowia, ogłosił, że już od jutra (7 grudnia) od godziny 4 rano, będą obowiązywać nowe zasady. Wszystkie osoby podróżujące do Wielkiej Brytanii będą musiały wykonać test przed podróżą – PCR lub antygenowy. Muszą to zrobić nie wcześniej niż 48 h przed podróżą. I co istotne, ani ozdrowieńcy ani osoby zaszczepione nie są zwolnione z tego obowiązku.

W mocy pozostają również zasady z ubiegłego tygodnia, a więc teraz chcąc wyjechać do Zjednoczonego Królestwa musimy liczyć się z dwoma testami – jednym wykonanym przed podróżą i drugim w dowolnym momencie po przylocie, jednak nie później niż w 2. dniu pobytu. Testy po przylocie trzeba zarezerwować z wyprzedzeniem, a numer rezerwacji wpisać do formularza lokalizacyjnego.  

Jednocześnie premier Boris Johnson przekazał, że zaostrzenie jest tymczasowe. Za 3 tygodnie wszystkie zasady zostaną ponownie rozpatrzone, a jeśli sytuacja pozwoli – restrykcje zostaną zniesione. Wcześniej jednak nie mamy co liczyć na złagodzenie wprowadzonych zasad.

Dla osób niezaszczepionych sytuacja cały czas pozostaje bez zmian, bowiem dla nich zasady nigdy nie zostały poluzowane. Muszą wykonać test PCR przed wyjazdem, test antygenowy w 2. i 8. dniu pobytu oraz odbyć 10-dniową kwarantannę.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Dopoki ludzie (zaszczepienie i niezaszczepieni) nie wyjda gromadnie na ulice miast, nic sie nie zmieni niestety. A bedzie jeszcze gorzej
Tom Drapichrust, 6 grudnia 2021, 13:34 | odpowiedz
Dokładnie! Trzeba wyjść na ulice i zmusić rząd do działania. Mimo nakazu noszenia maseczek, w sklepach, autobusach, tramwajach, coraz więcej ludzi bez maseczek. Policja powinna częściej kontrolować. Bez maseczek i szczepień nie wyjdziemy z pandemii.
Tom Drapichrust Dopoki ludzie (zaszczepienie i niezaszczepieni) nie wyjda gromadnie na ulice miast, nic sie nie zmieni niestety. A bedzie jeszcze gorzej
m555, 6 grudnia 2021, 17:41 | odpowiedz
Dokładnie tak tylko tak można walczyć z tym ogólnoświatowym szaleństwem. Tylko masowe protesty mogą nas uratować
Grażyna Buła, 6 grudnia 2021, 18:12 | odpowiedz
A po co ci zaszczepieni mają wychodzić na ulice? Protestować? Przeciw czemu? Chyba przeciw tym niezaszczepionym..
DMWpl, 6 grudnia 2021, 21:18 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »