Fly4free.pl

WDC, czyli Wizz Discount Club. Co to jest i czy warto go kupić?

wizz air samolot
Foto: Vytautas Kielaitis / Shutterstock
Ile kosztuje Wizz Discount Club? Komu opłaca się go kupić? Jakie zniżki mają członkowie klubu WDC? Kto może z niego korzystać i na jakich zasadach? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania!
ABC PODRÓŻOWANIA
Fly4free.pl to nie tylko ogromna i zaangażowana społeczność doświadczonych podróżników, ale także stale dołączające nowe osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z wyjazdami. To właśnie dla nich zebraliśmy najbardziej podstawowe informacje w jednym miejscu. Wszystkie artykuły przygotowane dla początkujących podróżników znajdziesz w naszym ABC podróżowania.
Sprawdź najlepsze oferty na wczasy
Reklama interaktywna, dane dostarczone 2024-07-15T23:57:00.061Z przez Wakacje.pl

Wizz Discount Club to mówiąc najprościej jednorazowa opłata w zamian za roczny dostęp do obniżonych cen usług. WDC, jak w skrócie mówi się o tej opcji, pozwala kupować tańsze bilety lotnicze i gwarantuje zniżki na bagaż. Zastanawiasz się, czy jest dla Ciebie? Sprawdź korzyści i zdecyduj!

Jakie korzyści daje Wizz Discount Club?

Członkowie Wizz Discount Club mają właściwie dwa przywileje – za to bardzo przydatne. Po pierwsze, mając aktywne konto WDC, kupujesz bilety ze zniżką. Jest to stały rabat, który wynosi 10 euro, ale obejmuje on tylko te bilety, które kosztują więcej niż 19,99 euro. Dodatkowo WDC zapewnia stałą zniżkę na bagaż rejestrowany (20 lub 32 kg). Każda sztuka bagażu będzie tańsza o 5 euro.

Jest również trzeci przywilej tzw. Wizz Discount Club Light, który jest darmowy. Tutaj jego posiadacz otrzymuje jedynie kupony specjalne do wykorzystania na pokładzie oraz promocje WIZZ Café & Boutique. Nie obejmuje on zniżek na bilety czy bagaż.

Foto: Wizz Air

Ile kosztuje Wizz Discount Club?

Uczestnictwo w programie Wizz Aira jest płatne. Członkostwo wykupuje się raz i jest ono ważne przez rok od momentu zakupu. Cena jest zależna od rodzaju członkostwa – masz bowiem dwie opcje.

Pierwsza to członkostwo standardowe. Kosztuje 39,99 EUR za rok i obejmuje ciebie oraz drugą osobę, która podróżuje na tej samej rezerwacji. Druga opcja to członkostwo grupowe, które kosztuje 69,99 euro za rok i obejmuje ciebie oraz aż pięć dodatkowych osób. W żadnej z tych opcji nie muszą to być zawsze te same osoby. Ważne jedynie, abyś ty był jedną z podróżujących osób. Osoby towarzyszące za każdym razem mogą być inne.

W przypadku Wizz Discount Club Light – przystąpienie do niego jest bezpłatne.

Foto: Wizz Air

Czy Wizz Discount Club się opłaca?

Czy warto wykupić WDC i czy się opłaca, to kwestia indywidualna. Im więcej podróżujesz na pokładzie Wizz Aira, tym szybciej zwróci ci się koszt jego zakupu. Jeśli jednak latasz w towarzystwie, to często Wizz Discount Club może zwrócić się już przy pierwszej podróży. Wystarczy, że rezerwacja obejmie dwie osoby i loty w dwie strony ze zniżką. Po 10 euro na każdy z czterech biletów i już wychodzisz „na czysto” z członkostwem.

Latasz sam, ale kilka razy w roku? W tym przypadku zwróci się prawdopodobnie już po drugiej podróży lub nawet wcześniej, jeśli podróżujesz z bagażem rejestrowanym.

Pamiętaj!
Co istotne, aby skorzystać ze zniżki, członkostwo musi być aktywne w momencie rezerwacji biletów, a nie w dniu podróży. To znaczy, że członkostwo może ci się kończyć przykładowo w marcu, ale jeśli przed jego końcem kupisz bilety na lipiec, to wciąż zostaną objęte zniżką.

Jak wykupić Wizz Discount Club?

Wizz Discount Club można wykupić w dowolnym momencie. Wystarczy zalogować się na swoje konto Wizz Air i tam bez trudu znajdziesz taką opcję. Najlepiej jednak zrobić to przy okazji kupowania biletów. Na jednym z etapów rezerwacji, pojawi się taka opcja. Cena członkostwa zostanie wtedy doliczona do całych zakupów.

Foto: Wizz Air

***

Szczegółowe informacje na temat programu znajdziesz na stronie Wizz Discount Club. Na tej stronie możesz także skorzystać z kalkulatora, który podpowie ci, czy w twoim przypadku wykupienie członkostwa jest opłacalne.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Z tego co widzę na stronie WizzAir , w żaden sposób nie można już zakupić biletu bez członkowstwa WDC. Wygląda na to że Wizz Discount Club stał się swego rodzaju haraczem który musisz zapłacić temu przewoźnikowi, by w ogóle zakupić bilet. Strona aktualnie w ogóle nie wyświetla cen bez WDC , i nie pozwala przejść dalej w procesie rezerwacji jesli WDC nie wykupisz. Sprawa nadaje się do zgłoszenia do UOKiK
Marek Szot, 20 września 2023, 15:45 | odpowiedz
Mi pokazuje - w momencie wybierz loty.
Marek Szot Z tego co widzę na stronie WizzAir , w żaden sposób nie można już zakupić biletu bez członkowstwa WDC. Wygląda na to że Wizz Discount Club stał się swego rodzaju haraczem który musisz zapłacić temu przewoźnikowi, by w ogóle zakupić bilet. Strona aktualnie w ogóle nie wyświetla cen bez WDC , i nie pozwala przejść dalej w procesie rezerwacji jesli WDC nie wykupisz. Sprawa nadaje się do zgłoszenia do UOKiK
jp1, 23 listopada 2023, 19:32 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »