Fly4free.pl

Wakacje w słonecznej Kalifornii! Sierpniowe loty PLL LOT z dwóch polskich miast do San Francisco od 2020 PLN

2057 PLN
Oferta nieaktualna
Golden Gate
Foto: margaret.wiktor/Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Znacie słowa piosenki „California Dreamin”? Zrealizujcie swoje marzenie i zaplanujcie wakacyjny urlop w okolicach San Francisco. Odkryjecie uroki niezwykłych parków narodowych Yosemite i Death Valley, będziecie mieli okazję zobaczyć słynny most Golden Gate oraz wypocząć na plaży Baker Beach ze wspomnianym mostem w tle.

Na zachodnie wybrzeże USA polecicie w szczycie sezonu urlopowego. Do wyboru macie kilka terminów podróży w drugiej połowie wakacji (np. 17-26 sierpnia). Przeloty z Warszawy realizowane są bez jakichkolwiek przesiadek, na pokładzie samolotu Boeing 787 Dreamliner linii PLL LOT. W trakcie podróży otrzymacie (bezpłatnie) dwa posiłki, przekąski oraz napoje bezalkoholowe. Bez dodatkowych kosztów zabrać ze sobą będziecie mogli bagaż podręczny oraz jeden przedmiot osobisty (mały plecak lub damską torebkę).

Wycieczkę do Stanów Zjednoczonych możecie rozpocząć również z Gdańska. W takim przypadku czekać będzie was zmiana samolotu na lotnisku w Warszawie.

Termin podróży: sierpień
Wylot z: Warszawy i Gdańska
Linia lotnicza: PLL LOT
Bagaż: podręczny + przedmiot osobisty

Hotel344 PLN/2 osoby/noc

W San Francisco rekomenduję wam pobyt w 3* The Mosser Hotel. Obiekt zlokalizowany jest w centrum San Francisco – to idealna baza wypadowa do zwiedzania miasta i okolicznych atrakcji.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Samochód148 PLN/2 osoby/dzień

Po przylocie do San Francisco warto wypożyczyć samochód. Dojedziecie nim do proponowanego przeze mnie miejsca zakwaterowania oraz będziecie mogli w łatwy sposób dotrzeć do najciekawszych atrakcji Kalifornii, m.in. słynnych parków narodowych.

Jak spędzić czas w Kalifornii?

Zwiedzając San Francisco, nie można pominąć przejażdżki zabytkowym tramwajem, mknącym przez strome ulice miasta. Za przejazd zapłacicie 7 USD (ok. 27 PLN). Jest jednak sposób, by korzystać z nich do woli. Zaopatrzcie się w 7-dniowy bilet w cenie 45 USD (ok. 175 PLN), dzięki temu zyskacie nielimitowane przejazdy komunikacją miejską, w tym tramwajami liniowymi.

Słynny Golden Gate podziwiać można z wielu punktów widokowych. Polecam wam wybrać się na ten przy Battery Spencer. Na most możecie wejść bezpłatnie pieszo lub wjechać rowerem. Żeby przejechać przez niego autem, należy uiścić opłatę. Zgłodnieliście? Zajrzyjcie do Harris’ Restaurant, która serwuje jedne z najlepszych steków w mieście.

Proponuję wam także odwiedzić parki narodowe: bez względu na to, czy lubicie obcować z naturą czy nie, kalifornijska przyroda urzeknie każdego! Pierwszy z nich, który pojawi się na waszej drodze, to Yosemite National Park. To ikona naturalnego piękna Ameryki, którą każdego roku odwiedzają miliony turystów. Czym tak bardzo przyciąga? Czekają tu wodospady, wiele gatunków zwierząt i spektakularne klify oraz słynne górskie ściany, m.in. Half Dome czy legendarny wśród wspinaczy El Capitan.

Niedaleko Yosemite leży Dolina Śmierci (Death Valley National Park). Różnorodność krajobrazów, która tam zobaczycie, jest po prostu niesamowita – od dolin, przez wydmy po kolorowe kaniony. Niewiele miejsc na ziemi oferuje tyle tekstur, intensywnych kolorów i ekstremalnych warunków do ich uchwycenia. Obowiązkowym programem wycieczki są wyschnięte, słone jeziora (Badwater Basin) i Racetrack Playa) oraz Zabriskie Point – jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w Dolinie Śmierci.

san francisco nocą
Foto: IM_photo / Shutterstock
tramwaj linowy san francisco
Foto: canadastock / Shutterstock
yosemit
Foto: Stephen Moehle / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Obowiązkowe dokumenty (ESTA), niezbędne podczas podróży do USA, możecie wyrobić klikając tutaj. Z przygotowanego przez nas poradnika,dowiecie się w jaki sposób dopełnić formalności przed wyjazdem do Stanów.

  • Co jeszcze robić w San Francisco? Oto lista najlepszych atrakcji.

  • Zaopatrzcie się w kartę America the Beautiful Passes, która umożliwia nielimitowane wjazdy do parków narodowych przez 12 miesięcy.

  • Revolut to bardzo przydatna rzecz w podróży! W trakcie wycieczki warto płacić wielowalutową kartą, aby nie stracić na przewalutowaniach.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Ja w tym samym terminie terminie znalazłem loty z Wrocławia za niecałe 1800 zł
CzarnyOlo, 25 marca 2020, 17:58 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »