Fly4free.pl

Macedonia Północna na wakacje! Tydzień nad jeziorem Ochrydzkim za 1311 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* noclegi ze śniadaniami

1311 PLN
Jezioro Ochrydzkie
Foto: S-F / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Skorzystajcie z trwającej wciąż przedłużonej „Szalonej Środy” w PLL LOT i zarezerwujcie dla siebie wakacyjny wyjazd. Tym razem przygotowałem dla was propozycję podróży poza głównym turystycznym szlakiem. Wybierając się do Macedonii Północnej, będziecie mieli szansę wypocząć nad słynnym jeziorem Ochrydzkim, poznać tajniki hodowli winorośli oraz cieszyć się z nieskrępowanego urlopu – kraj nie wymaga wykonania testu PCR ani poddania się kwarantannie.

Na wycieczkę do Macedonii Północnej polecicie w gorącym, wakacyjnym terminie 28 czerwca – 5 lipca. Czekają was bezpośrednie loty z warszawskiego lotniska im. Fryderyka Chopina, na pokładzie samolotu PLL LOT.

W Ochrydzie wybrałem dla was noclegi w wyjątkowym miejscu. Villa & Winery Mal Sveti Kliment to 4* pensjonat znajdujący się w zabytkowym centrum miasta, tuż nad jeziorem. To piękny, stylowo urządzony obiekt, którego właściciele dysponują własną winnicą! W cenę zakwaterowania wliczono codzienne śniadania

Termin podróży: 28 czerwca – 5 lipca
Linia lotnicza: PLL LOT
Bagaż: podręczny
Zakwaterowanie: 4* willa

Za tygodniową wycieczkę do Macedonii Północnej zapłacicie 1311 PLN za osobę, przy 2 podróżnych śpiących w jednym pokoju.

Podróż1166 PLN/2 osoby

Warszawa – Ochryda – Warszawa >>

Hotel1456 PLN/2 osoby

4* Villa & Winery Mal Sveti Kliment oferuje zakwaterowanie w elegancko urządzonych, klimatyzowanych pokojach z prywatną łazienką. Właściciele posiadają również niewielką winnicę, zatem na miejscu z pewnością będzie okazja do degustacji oraz poznania sekretów produkcji tego szlachetnego trunku.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co warto zobaczyć w czasie wycieczki?

To, co na samym początku rzuca się w oczy, to niesamowity, niebieski kolor wody w jeziorze Ochrydzkim. U jego brzegów znajdziecie słynny klasztor św. Nauma, którego wizerunek zdobi większość pocztówek oraz fotografii z Macedonii Północnej. Z jeziora pochodzą słynne ochrydzkie perły – tradycyjnie produkowana biżuteria będzie świetną pamiątką z podróży.

Lubicie przyrodę i aktywny wypoczynek? Pomiędzy jeziorami Ochrydzkim i Prespa znajduje się Park Narodowy Galiczica, gdzie czeka na was wiele szlaków trekkingowych. Podczas wędrówek będziecie mieć doskonały widok na obydwa akweny.

Chcielibyście również nieco pozwiedzać w czasie swojej wycieczki? Skopje to miasto o monumentalnej, miejscami wręcz brutalistycznej architekturze – jednych zachwyca, innych przytłacza. Warto choć jeden dzień poświęcić na eksplorację stolicy. Najważniejsze budowle zgromadzone są wokół Placu Macedońskiego i to właśnie tam polecam wam rozpocząć zwiedzanie miasta. Skierujcie swoje kroki również do tureckiej dzielnicy Czarsija, gdzie będziecie mieli okazję zobaczyć namiastkę orientu. Z Ochrydy najtaniej dostaniecie się tam autobusem.

Widok miasta
Foto: trabantos / Shutterstock
Jezioro Ochrydzkie
Foto: S-F / Shutterstock
Zabudowa Skopje
Foto: Robert Zahariev / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Podróżowanie do Macedonii Północnej odbywa się normalnie – nie ma wymogu przedstawienia negatywnego testu PCR, ani kwarantanny. Kwarantanna czekać was po powrocie do Polski, możecie zwolnić się z obowiązku jej odbycia wykonując za granicą test antygenowy.

  • Więcej o atrakcjach na miejscu możecie przeczytać na naszym forum.

  • Do przekroczenia granicy z Macedonią Północną wystarczy sam dowód osobisty.

  • Przeczytajcie relację z podróży do Macedonii Północnej napisaną przez naszego czytelnika.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »