Fly4free.pl

W poszukiwaniu wrażeń – Panama i Kuba w jednej podróży z Warszawy za 2384 PLN

2384 PLN
Foto: Shutterstock.com
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Świetna okazja, by zejść nieco z utartego szlaku i wyruszyć w niezapomnianą przygodę! W jej trakcie przekonacie się jakie tajemnice skrywa Panama i tamtejsze Casco Viejo oraz wypoczniecie na karaibskich plażach popijając oryginalne Cuba Libre.

W podróż możecie udać się w lutym, marcu lub na przełomie tychże miesięcy. Przygotowałem kilka wariantów podróży, które znajdziecie poniżej w tekście. Wycieczkę rozpoczniecie i zakończycie na lotnisku Chopina w Warszawie. Przykładowo 10 marca wyruszycie w pierwszy etap podróży, jakim jest przelot do Panamy. W jego trakcie czekają was dwie krótkie przesiadki w Stambule i Bogocie. Na miejscu wylądujecie dzień później tj. 11 marca. Na zwiedzanie Panamy będziecie mieli 5 dni. Uważam to za optymalny czas, do zwiedzenia najważniejszych atrakcji miasta. 16 marca, wieczornym lotem wyruszycie w kierunku Karaibów. Na Kubie zameldujecie się po niespełna 3-godzinnym locie. Czas, jaki przewidziałem na zwiedzanie Kuby to dokładnie 7 dni.

W drodze powrotnej czeka was dłuższy postój w Stambule. W Turcji wylądujecie ok. 10 rano, natomiast do Polski wyruszycie następnego dnia wczesnym rankiem. Dzięki temu będziecie mieli prawie cały dzień na zwiedzanie miasta. Pamiętajcie, aby wykupić nocleg.

W trakcie całej podróży towarzyszyć wam będzie bagaż rejestrowany – to spory atut, biorąc pod uwagę długość wycieczki. Do atutów zaliczę również linie lotnicze. Znaczną cześć przelotów odbędziecie na pokładach samolotów linii Turkish Airlines. Wielu dotychczasowych klientów, którzy lecieli z tym przewoźnikiem cenią sobie ich za jakość i komfort.

Termin podróży: luty-marzec
Wylot z: Warszawy
Linie lotnicze: Turkish Airlines/Copa Airlines
Bagaż: podręczny i rejestrowany

Hotel

W Panamie rekomenduję wam 4* hotel Ramada Panama Centro w centrum miasta.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W Hawanie z kolei proponuję wam pobyt w pensjonacie Chile Ηabanero.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co zobaczyć w Panamie i Hawanie?

Zwiedzanie Panamy proponuję wam zacząć od centrum miasta. Przespacerujcie się ciągnącą wzdłuż wybrzeża Pacyfiku Avenida Balboa. Na jej końcu czeka na was prawdziwe crème de la crème – Casco Viejo. Stara, historyczna część Panamy, zwana również Casco Antiguo lub dzielnicą San Felipe, która niegdyś była sercem miasta. Ten niezwykle ciekawy zakątek Panamy to świetne miejsce, by odpocząć od zgiełku miasta i kupić pamiątki.

Myśląc o Hawanie, najczęstszym skojarzeniem wszystkich podróżników są: odrestaurowane klasyczne samochody, kubańskie cygara i lejący się strumieniami rum. Dokładnie tak! Bez większego trudu będziecie w stanie obejrzeć i skorzystać z wielu atrakcji i rozrywek, które zapewnia stolica Kuby – nie zapomnijcie zrobić pamiątkowych zdjęć. A może plażowanie i relaks? W samej Hawanie próżno szukać tego typu miejsca, ale w odległości ok. 20 km od stolicy Kuby znajdziecie jedną z najładniejszych plaż, czyli Santa Maria.

Panama
Foto: Cris Young / Shutterstock
Panama widok plaży
Foto: Stefan Neumann / Shutterstock
Kuba Hawana Capitol
Foto: Jan von Uxkull-Gyllenband / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Pogoda w trakcie podróży będzie wam sprzyjała. Na Kubie i w Panamie trwać będzie wysoki sezon. W tym czasie opady należą do rzadkości, a słońca nie zabraknie.

  • Z portu lotniczego na Kubie do centrum miasta dojedziecie autobusem nr P12 lub P16 za 1 CUP (ok. 4 PLN).

  • Przeczytajcie również obszerną relację z podróży na Kubę naszego czytelnika.

  • Aby nie nosić przy sobie zbyt wiele gotówki i uniknąć kosztów przewalutowania, w podróż na Kubę warto zabrać wielowalutową kartą Revolut.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o rekompensatę 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »