Fly4free.pl

Pech czy poważniejszy problem? W Dreamlinerze LOT pękła jedna z warstw szyby!

Foto: Grand Warszawski / Shutterstock
– Około godziny przed lądowaniem Dreamlinera LOT w Nowym Jorku w samolocie pękła szyba – cytuje relację pasażerów serwis TVN24.pl. Rzecznik LOT uspokaja, że uszkodzeniu uległa tylko jedna z wielu warstw okna i nie wpłynęło to na bezpieczeństwo lotu ani szczelność samej szyby, ale nie ulega wątpliwości, że to trzeci tego typu incydent w ostatnim czasie we flagowych samolotach narodowego przewoźnika.

Do zdarzenia miało dojść podczas sobotniego lotu z Warszawy do Nowego Jorku. Jak informuje jedna z pasażerek, na około godzinę przed lądowaniem pękła szyba w samolocie”.

„Kapitan musiał gwałtowanie obniżać wysokość samolotu, by wyrównać ciśnienie. Końcówka podróży przyniosła pasażerom nerwy. Tym bardziej, że obniżenie wysokości przelotu wiązało się z silnymi turbulencjami” – informuje jedna z pasażerek.

W sieci pojawił się film, na którym widzimy moment pojawienia się usterki. Jak widać i słychać, część pasażerów wpadła w panikę.

Choć sytuacja wyglądała bardzo groźnie, rzecznik LOT Krzysztof Moczulski uspokaja, że usterka nie miała wpływu na szczelność okna, a bezpieczeństwo pasażerów nawet przez sekundę nie było zagrożone.

– Podczas podejścia do lądowania na lotnisko JFK w Nowym Jorku w samolocie Boeing 787-8 Dreamliner ujawniło się uszkodzenie warstwy elektrofotochromatycznej, służącej ściemnianiu okien samolotu. Jest to jedna z wielu warstw okna w samolocie pasażerskim, nie ma wpływu na jego szczelność. Zgodnie z procedurami usterka zostanie usunięta na macierzystym lotnisku w Warszawie – mowi rzecznik LOT, cytowany przez TVN24.pl.

Nie ulega jednak wątpliwości, że to kolejny taki incydent, do którego doszło w ostatnich tygodniach. W zeszłym tygodniu podczas lotu do Toronto doszło do pęknięcia szyby w kokpicie, w związku z czym Boeing 787 LOT musiał zawracać do Warszawy. Z kolei w lipcu doszło do uszkodzenia szyby podczas lotu z Budapesztu do Seulu – wówczas samolot bezpiecznie wylądował w stolicy Korei Południowej, gdzie usterka została usunięta.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »